Тиврівський район, Вінницька область

Охорона праці

Щодо попередження настання нещасних випадків на виробництві

Управління Держпраці у Вінницькій області повідомляє, що на підприємствах в установах та організаціях соціально-культурної сфери України поточного року збільшився виробничий травматизм, зокрема за 10 місяців загинуло більше 30 працівників (збільшення кількості нещасних випадків, порівняно з аналогічним періодом минулого року зросло на 45 відсотків).

У Вінницькій області за 10 місяців поточного року в установах соціально-культурної сфери отримали травми більше 62 працівників, з яких один працівник отримав травми не сумісні з життям. У 2017 році за аналогічний період отримали травми 37 працівників.

Переважна більшість нещасних випадків сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Основними причинами нещасних випадків є організаційні причини такі, як порушення Правил дорожнього руху, порушення трудової та виробничої дисципліни, у тому числі невиконання посадових обов’язків або невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці, допуск до роботи працівників, які не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з питань охорони праці, порушення працівниками вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, обладнання, машин та механізмів.

Так, в результаті порушення Правил дорожнього руху 26 лютого 2018 року на ділянці автодороги сполученням Тиврів - Шаргород, поблизу с. Василівка Тиврівського району, стався груповий нещасний випадок, в результаті якого потерпіли двоє осіб – завідувач сектором охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації та завідуючий громадським народним історичним музеєм «Слава» смт. Сутиски.

З метою попередження виробничого травматизму Управління Держпраці у Вінницькій області та Тиврівська райдержадміністрація звертається до керівників (власників) суб’єктів господарювання усіх форм власності району щодо необхідності дотримання вимог безпеки та Правил дорожнього руху та вжити додаткових заходів щодо попередження настання ДТП. З цією метою необхідно:

- у разі погіршення погодних умов обмежити виїзд транспортних засобів на лінію;

- випуск транспортних засобів на лінію проводити тільки після проведення передрейсових технічних оглядів;

- перевірити комплектацію транспортних засобів медичними аптечками та іншими необхідними технічними засобами (знак аварійної зупинки, буксирувальний ремінь, вогнегасник, тощо);

- забезпечити проходження працівниками передрейсових медичних оглядів;

- перед кожним виїздом на лінію водіям транспортних засобів проводити додатковий інструктаж з питань охорони праці;

- не допускати до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників, які не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з питань охорони праці.

До уваги роботодавців району!

У зв’язку із можливим погіршенням погодних умов, зокрема зниження температури повітря, та з метою попередження нещасних випадків на виробництві Управління Держпраці у Вінницькій області, Тиврівська райдержадміністрація звертається до керівників (власників) суб’єктів господарювання усіх форм власності району щодо вжиття дієвих заходів постійного та належного контролю по забезпеченню дотримання найманими працівниками на робочих місцях вимог безпеки, нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.

Так, внаслідок погіршенням погодних умов можливі перебої в системах тепло, електро та газопостачання, що може призвести до аварійних ситуацій (обриву ліній електропередач, зупинки теплопостачального обладнання та інше).

Інтенсивне використання опалювальних приладів, в тому числі пічного опалення, через низьку температуру повітря, може призвести до пожеж і отруєння людей чадним газом та до настання нещасних випадків.

В результаті випадання опадів значно ускладнюється рух автотранспорту на дорогах загального користування та на територіях підприємств, установ та організацій, що може призвести до травмування працівників внаслідок ДТП.

В період зниження температури повітря виникне велика ймовірність настання нещасних випадків з охоронниками.

З метою недопущення випадків травматизму пропонуємо керівникам (власникам) суб’єктів господарювання району усіх форм власності:

1. Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни;
  2. Не допускати до виконання робіт працівників (в тому числі робіт по охороні об’єктів), які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки;
  3. Забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ;
  4.  Провести перевірки всіх електро та газоопалювальних приладів, у разі невідповідності вимогам безпеки - вилучити їх з експлуатації;
  5. Провести перевірки газових приладів, пічного опалення на наявність тяги в димових та вентиляційних каналах у всіх опалювальних пунктах, особливо звернути увагу на робочі місця охоронників;
  6. Заборонити використання саморобних опалювальних приладів для обігріву адміністративних та виробничих об’єктів;
  7. Заборонити паління, а також використання відкритого вогню у виробничих приміщеннях;
  8. Забезпечити своєчасне прибирання територій від снігу та посипання пішохідних доріжок піском;
  9. Забезпечити постійний контроль та своєчасне прибирання криги та снігу, що звисають з дахів будівель;
  10. Заборонити перебування на робочих місцях, в тому числі на об’єктах охорони, в нічний час сторонніх осіб;
  11. Обмежити виконання робіт на відкритому повітрі;
  12. Працівників, які  працюють на відкритому повітрі, забезпечити теплим спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ.