ЗМІНИ, що вносяться до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд

Дата: 23.09.2020 10:21

Державна соціальна допомога на догляд (далі - допомога на догляд) призначається:

одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду та одержують пенсію відповідно до Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхуванняабо Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

До одиноких осіб, що мають право на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати. Підтвердженням належності до цієї категорії є:

інформація про відсутність працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), зобов'язаних за законом їх утримувати (зазначається у поданій заяві про призначення допомоги на догляд);

інформація про склад сім’ї (зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги).

Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а також іншим особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд, та особам які не отримують надбавку на догляд в органах Пенсійного Фонду України. Особам, які одержують надбавку до пенсії на догляд, за бажанням замість зазначеної виплати може бути призначена допомога на догляд.

Державна соціальна допомога на догляд встановлюється в розмірі 40 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність встановлений на дату звернення:

одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Допомога на догляд призначається органами соціального захисту населення по заявах поданих до   01.11.2020 р. з 01.01.2020 р.

Для призначення допомоги на догляд необхідно подати слідуючі документи:

заява за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, трудова книжка та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, складена за формою, встановленою Мінсоцполітики (у разі потреби);

висновок ЛКК (для осіб, які потребують постійного стороннього догляду);

довідка з Фонду соціального страхування України про відсутність виплат на відшкодування витрат на догляд;

довідку про вид, розмір пенсії і період, на який вона призначена та про те, що надбавка на догляд не призначалась.

Заступник начальника відділу допомог                                                            І.О.Чехов