Орган ДВС до якого необхідно звернутись із заявою про відкриття виконавчого провадження

Дата: 25.03.2019 16:55

Отримавши виконавчий документ, звертаємося до виконавчої служби. З осені 2016 року в Україні набрали чинності зміни до законодавства, що передбачають роботу не тільки державних, але і приватних виконавців.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» (зі змінами) виконавчі дії можуть проводитися:
•    за місцем проживання боржника;
•    за місцем перебування боржника;
•    за місцем роботи боржника;
•    за місцезнаходження майна боржника.
          Право вибору належить стягувачу.
          Що стосується приватних виконавців, то вони можуть проводити виконавчі дії за місцем проживання, за місцем перебування (місцезнаходження) боржника або ж за місцезнаходження майна боржника.
           Заява про відкриття виконавчого провадження подається у довільній формі. У ній бажано вказати інформацію, яка б ідентифікувала боржника або могла сприяти швидкому виконанню такого рішення (рахунки боржника, місце його роботи, його місцезнаходження тощо). Також необхідно вказати ваш рахунок в банку для перерахування коштів, отриманих від боржника. У разі сплати будь-якої частини від заборгованості боржником, це так само бажано вказати в заяві.
           Звертаючись до виконавчих органів із заявою, в більшості випадків необхідно заплатити авансовий внесок.
           Авансовий внесок – це сума, яка необхідна для організації та проведення виконавчих дій. Його розміри безпосередньо залежать від суми, яку необхідно стягнути.
Авансовий внесок становить 2% від такої суми, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати.
          Якщо таке рішення стосується нематеріальних питань або справ про забезпечення позову авансовий внесок становить: для фізичної особи – 1 розмір мінімальної заробітної плати, для юридичної особи – 2 розміри мінімальної заробітної плати.
           Відповідно до ст. 26 Закону «Про виконавче провадження»  за умови звернення до державних органів виконавчої служби від сплати авансового внеску звільняються:
державні органи; інваліди війни; інваліди 1 та 2 груп; законні представники дітей – інвалідів; законні представники недієздатних інвалідів 1 і 2 груп; громадяни, які віднесені до 1 та 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
        Від сплати авансового внеску законодавець також звільняє за такими категоріями рішень:
-у сфері трудових правовідносин (наприклад, про стягнення заробітної плати, про відновлення на роботі);
-про соціальні виплати (наприклад, про підрахунок, призначення, перерахунок, надання, здійснення, отримання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат і пільг дітям війни тощо);
-про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, смертю;
-про стягнення аліментів;
-про відшкодування майнової та / або моральної шкоди, заподіяної при вчиненні кримінального правопорушення;
-при виконанні рішень Європейського суду з прав людини.
              Згідно з ч.3 ст. 43 ЗУ «Про виконавче провадження» після закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа авансовий внесок повертається стягувачу, якщо інше не передбачено  ЗУ «Про виконавче провадження»
         Тобто для звернення до органів державної виконавчої служби необхідно:
1.    письмову заяву про відкриття виконавчого провадження;
2.    оригінал виконавчого документа;
3.    в більшості випадків, квитанцію про сплату авансового внеску.
         Якщо заяву оформлено правильно і підстав для відмови немає, виконавець зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня винести постанову про відкриття виконавчого провадження. У ній також вказується обов’язок боржника подати декларацію про своє майно і доходи, а в справах нематеріального характеру в постанові вказується обов’язок боржника протягом 10 робочих днів вчинити дії на виконання рішення.

Головний державний виконавець Тиврівського
районного відділу державної виконавчої
служби Головного територіального
управління юстиції у Вінницькій області                                                                                                 Олійник Н.А.