Попит та пропозиція на ринку праці: кого шукають роботодавці Вінниччини?

Дата: 04.06.2018 16:53

З початку року до центрів зайнятості області роботодавці подали 17,5 тис. вакансій.Кожна друга вакансія пропонується у сільському, лісовому та рибному господарстві, 17% - на підприємствах та установах переробної промисловості, 10% - в оптовій та роздрібній торгівлі, 5% - у транспорті, 4% - у будівництві.

«Найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників – це електрогазозварники, швачки, електромонтери, слюсарі, водії, токарі, бетонярі, муляри, в’язальники схемних джгутів, кабелів та шнурів тощо», - розповіла директор обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

Популярними також є вантажники, укладальники-пакувальники, прибиральники, кухонні робітники, сторожа та двірники.До речі, у базі даних найбільше вакансій підсобних робітників, їх по області потрібно аж 164.Розмір заробітної плати таких працівників становить, в середньому 4,1 тис. гривень.

Натомість високий рівень заробітної плати пропонується складальнику електричних машин та апаратів (10 тис. грн..), водію тролейбуса (9,3 тис. грн.), начальнику лабораторії (8,6 тис. грн.), інженеру будівельнику, автоматнику (8,5 тис. грн.).

Довідково:на одну вакансію в середньому по Вінницькій області в травні претендувало 5 безробітних, середній розмір заробітної плати у вакансіях становить 4,6 тис. грн.