Відбулась нарада з представниками релігійних конфесій та органів місцевого самоврядування щодо недопущення виникнення конфліктних ситуацій на міжконфесійному ґрунті

Дата: 29.01.2019 16:52

Сьогодні, 29 січня, під керівництвом заступника голови Тиврівської райдержадміністрації, В.В. Вітюка, відбулась нарада з головами територальних громад та представниками релігійних конфесій.
Нарада відбулась з ініціативи керівництва Тиврівського відділення поліції Жмеринського ВП  ГУНП у Вінницькій області Присяжнюка А.В. за участі начальника Гніванського відділення поліції Жмеринського ВП  ГУНП у Вінницькій області  Василика В.В., які надали роз'яснення чинного законодавства з метою недопущення порушення законів та Конституції України, обмеження прав і свобод громадян та міжконфесійних конфліктів.
В п’ятницю, 24 січня, в Головному управлінні Національної поліції у Вінницькій області відбулась робоча зустріч керівництва ГУНП з представниками релігійних конфесій та органів обласної влади, на якій обговорювалися питання щодо недопущення виникнення конфліктних ситуацій на міжконфесійному ґрунті, - розпочав нараду Володимир Вікторович Вітюк, - адже на території області за останній тиждень фіксувалися кілька конфліктних ситуацій між представниками різних релігійних громад, пов’язаних з процесом переходу вірян до Православної Церкви України та користуванням культовими спорудами.

17.01.2019 Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)» № 4128-д від 16.01.2019, яким встановлено, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, (а не територіальної громади),  необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення).  Тому всі рішення, які приймають на зборах територіальної громади відносно релігії, є незаконними і не можуть бути виконаними, - наголосив Анатолій Віталійович Присяжнюк.
Після палкої дискусії, вирішили прикласти максимум зусиль для недопущення конфліктів на міжконфесійному рівні. Представникам релігійних конфесій наголошено на забороні залучення сторонніх осіб до процесу обговорення та недопущення тиску на членів релігійної громади. Представникам правопорядку забезпечити посилене патрулювання культових об’єктів, де можливе вчинення міжконфесійних конфліктів, з метою негайного реагування на вчинення злочинів, правопорушень або провокацій.