Відбулась розширена нарада з питань медичної реформи

Дата: 16.11.2018 16:50

Сьогодні у Вінниці під головуванням Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана, за участю в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, відбулась розширена нарада з питань з питань трансформації системи охорони здоров’я. На нараді були присутні представники влади і медицини регіонів. Голова Тиврівської райдержадміністрації Віктор Бойко також взяв участь в нараді.

Звертаючись до медиків – учасників всеукраїнської наради, Володимир Гройсман зазначив, що лікарні можуть бути прибутковими закладами, а отже, можуть надавати суттєво вищу якість медичних послуг.

«Якість медицини має бути змінена. Умови праці і оплата праці лікарів мають бути змінені», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що в проекті Державного бюджету на 2019 рік фінансування галузі охорони здоров’я збільшено, порівняно з поточним роком, на 15 млрд грн. Гроші будуть направлені на продовження реформи на первинному рівні, перехід до діагностики, яка фінансуватиметься за новими принципами, на перетворення в системі екстреної медицини та подальшу розбудову мережі кардіоцентрів. У цьому контексті Глава Уряду нагадав, що вчасне ухвалення бюджету дозволить реалізувати всі плани вчасно і в повному обсязі.

Разом з тим, як зазначив Володимир Гройсман, важливо ухвалювати і виконувати стратегічні рішення не тільки на центральному рівні, а й на локальному.

«Сьогодні лікарні є у власності територіальних громад. І у них є можливості створити в лікарнях нормальні умови. Я закликаю місцеві органи влади інвестувати в якість медичних послуг, - сказав Володимир Гройсман. – Ми запроваджуємо децентралізацію з метою надання нової якості життя людей. І медицина тут у пріоритеті».