Тиврівський район, Вінницька область

Відбулось чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати

Переглядів: 72

12 червня 2018 року в приміщенні райдержадміністрації відбулось чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та порушення законодавства про працю.

Відкрила засідання керівник апарату райдержадміністрації, голова районної робочої групи Романська Ірина Дмитрівна, яка проінформувала присутніх, що 1 червня 2018 року відбулось засідання обласної робочої групи під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка, який наголосив, що сьогодні необхідно виробити стратегію із стимулювання легалізації працівників на підприємствах та довести інформацію до громадян про те, що в першу чергу вони зацікавлені в своєму офіційному працевлаштуванні. Також Андрій Петрович наголосив, що в кожному районі області мають бути проведені районні засідання робочих груп з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати з обов’язковою участю засобів масової інформації.

В обговорені взяли участь заступник голови райдержадміністрації Вітюк В.В., заступник начальника Тиврівського відділення Вінницького ОДПІ ГУ ДФСУ у Вінницькій області Іскра І.П., начальник управління економіки райдержадміністрації Ленніков В.А., начальник управління праці та соціального захисту населення Чичкалюк О.А. та запрошені на засідання представники підприємств, установ і організацій, які мають заборгованість по виплаті заробітної плати.

Під час засідання присутні заслухали представників підприємств-боржників та обговорили проблемні питання щодо легалізації працевлаштування та детінізації заробітної плати.

Далі на засіданні районної робочої групи були розглянуті питання щодо причин нарахування окремим керівникам, найманим працівникам суб’єктів господарювання району заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімуму та щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств району.

За результатами проведеного засідання було прийнято рішення надалі проводити інформаційно - роз’яснювальну роботу серед населення району щодо недопустимості нелегальної зайнятості та виплат зарплати «у конвертах», що дасть змогу зняти соціальну напругу, а громадянам отримати реальну соціальну підтримку.