Тиврівський район, Вінницька область

Зафіксовано п'ятий випадок сказу в районі!!!

Переглядів: 99

Сьогодні, 7 червня,  голова Тиврівської райдержадміністрації Віктор Бойко провів чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тиврівській райдержадміністрації.

В засіданні прийняли участь члени  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, головний редактор районної газети «Маяк» Володимир Усатюк та  більшість голів територіальних громад, в яких з початку року було виявлено сказ - Ліщишин В.В., А.М. Лимич, В.В. Кулешов і голова Селищенської сільської ради В.М. Слободян.

Цього разу джерелом сказу став собака в с. Урожайне, двоє  чоловік, які контактували з зараженою твариною, отримують профілактичні щеплення – доповів начальник районного управління Держпродспоживслужби Головного управління  у Вінницькій області Б.М. Герасимчук. Загалом ситуація в районі критична – це вже 5-ий випадок з початку року. Багато людей відмовляються від щеплень самі і не вакцинують домашніх тварин. Домашні тварини часто бігають без нагляду, а коли вони не щеплені – це потенційна загроза бути зараженими сказом. У 95% виявлених випадків контактною твариною є домашні або бродячі собаки і коти.

У с. Рогізна депутати пройшлись по господарствам і перевірили наявність щеплень – доповів А.М. Лимич, - адже  люди зрозуміли, якщо буде введено карантинні обмеження, це призведе до заборони вивезення молока, а продаж молока є важливим джерелом доходу для кожної родини. Навіть собак прив’язали, правда, не на довго. Також на сесії було виділено кошти єгерям для відстрілу лисиці.

В с. Селище та с. Урожайне також мисливцям виділялись кошти, - додав Валерій Слободян, – за  кожну голову мисливець отримував по 100грн., всього здали 50 лисиць. Робота проводиться регулярно, але кількість тварин ще досить велика.

Основною проблемою залишаються безпритульні собаки і відмова населення від вакцинації домашніх тварин, - підсумував Віктор Бойко, - прошу ще раз розмістити інформацію в засобах масової інформацію і необхідно доручити депутатам територіальних громад постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням.  Адже люди не задумуються, що часто навіть їжаки та миші є носіями та перенощиками хвороби.