Пам'ятка щодо попередження випадків захворювання на кір

Дата: 14.05.2018 11:36

Кір – це гостре інфекційне захворювання, яке найчастіше вражає дітей. Але можуть захворіти і дорослі, яких у дитинстві обминула ця недуга.

Хвороба заразна. Її викликає вірус кору. Характеризується високою температурою, кашлем, нежитем, кон’юнктивітом, характерним висипом на шкірі. Дуже небезпечна для маленьких дітей. Якщо дитині ще немає двох років, хвороба часто супроводжується важкими та небезпечними для життя легеневими ускладненнями.

Може супроводжуватися виникненням тяжких ускладнень, найнебезпечнішими серед яких є:
- коровий енцефаліт (запалення головного мозку), що дає високу летальність;
- запалення легень;
- часто спричиняє гнійні запалення дихаль¬них шляхів, нерідко з тяжким стенозом гортані, гнійне запалення вуха та ін.;
- з вірусом кору пов’язують виникнення важкої хвороби - підгострого склерозуючого паненцефаліту, при якому уражається головний мозок з появою парезів та паралічів;
- ослаблює захисні сили організму, що підвищує сприйнятливість до різних інфекцій не лише в часі хвороби, а й протягом кількох місяців після видужання.
Якщо людина не була щеплена на кір і не перехворіла ним у дитинстві, є велика вірогідність захворіти ним у дорослому віці, і саме у дорослих кір перебігає особливо важко.
Як запобігти захворюванню на кір?
• Основну роль у профілактиці кору відіграє вакцинація.
• Обов’язкове щеплення проводять одноразово у 12-місячному віці.
• Одноразову ревакцинацію проводять у 6-річному віці.
• Вакцинація має невелике коло протипоказів, серйозних ускладнень від неї практично не спостерігається.
• Вчасно проведене щеплення дозволяє знизити захворюваність на кір у десятки разів.
• І навіть якщо щеплена людина захворіє, хвороба перебігає значно легше, без небезпечних ускладнень.

Районноий центр ПМСД