Сказ вже в районному центрі!

Дата: 17.09.2018 16:26

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації, Олександра Заворітного, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тиврівській райдержадміністрації. В засіданні прийняли участь члени  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації,  представники лісових господарств району, Тиврівський селищний голова Кицишин С.М., головний редактор районної газети "Маяк" Усатюк В.В. та голова Тиврівської  районної спілки промисловців та підприємців Гавриш К.А.

На засіданні комісії розглянуто питання щодо епізоотичної ситуації в смт Тиврів.

11 вересня в приміщення спортзалу Тиврівського районного відділу поліції проник лис, який поводився неприродньо. Єгері Тиврівської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок знешкодили тварину, та провели дезінфекцію на місці відстрілу. Матеріали направили до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження, яка виявила вірус сказу тварини. На сьогодні в районному центрі вакциновано вже 600 домашніх тварин – доповів начальник районного управління Держпродспоживслужби Головного управління  у Вінницькій області Б.М. Герасимчук.

Сергій Миколайович Кицишин подякував всім присутнім за співпрацю – ветеринарна служба, поліція, єгері та депутати селищної ради діяли швидко та організовано, незважаючи на вихідний день. Також було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівниками навчальних закладів, адже саме діти виявляють найбільший інтерес до тварин і є самою вразливою категорією. Також звернув увагу присутніх на несанкціоновану торгівлю – адже перевірити її санстанція права не має і вона несе загрозу здоров’ю жителям Тиврова.

В свою чергу Костянтин Анатолійович пообіцяв присутнім за 15 днів привести у відповідність тиврівські ринки, щоб продавці мали куди перейти і висловив готовність до співпраці.

Підсумовуючи нараду Олександр Васильович наголосив – необхідно працювати командою, адже нам вдається локалізувати проблему, але не усунути. Тому на сьогодні необхідно:

• Ввести карантинні обмеження по сказу в смт. Тиврів і мисливських угіддях Тиврівської селищної ради в радіусі 5км.
  • Оголосити загрозливу зону виникнення сказу в мисливських угіддях та користувачів мисливських угідь в радіусі 10 км, а також в селах Шершні, Василівка та Дзвониха.
  • Провести поголовну вакцинацію домашніх собак і котів.
  • Провести відлов безпритульних тварин в смт. Тиврів.
  • Провести знешкодження червоної лисиці в парковій зоні смт. Тиврів та відстріл бродячих собак, котів, червоної лисиці в мисливських угіддях.
  • Продовжити роз’яснювальну роботу в навчальних закладах.
  • Ліквідувати стихійну (вуличну) торгівлю в смт. Тиврів.