Відбулась спільна нарада із бджолярами, представниками органів місцевого самоврядування та аграріями Тиврівщини з питань запобігання випадків масових отруєнь бджіл

Дата: 26.02.2019 16:22

Сьогодні, 26 лютого 2019 року в залі засідань райдержадміністрації відбулась спільна нарада із бджолярами, представниками органів місцевого самоврядування та аграріями нашого району з питань запобігання  випадків масових отруєнь бджіл  при використанні агрохімікатів,  безпечного  застосування  засобів захисту рослин  та недопущення  порушень  законодавства  у галузі бджільництва.

Захід відбувся за ініціативою Тиврівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області у співпраці з управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Про порядок отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки,  її реєстрації  та  обстеження пасік, власне законодавчої бази стосовно бджолярства присутніх ознайомив головний спеціаліст Тиврівського районного управління Держпродспоживслужби Євген Желєзняк. Учасникам наради роздано “Пам’ятки” та зразки заяв для реєстрації.

Також перед присутніми виступили начальник Тиврівського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області – Борис Михайлович Герасимчук та начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки – Франков Сергій Володимирович та надали детальні роз’яснення про необхідність вжиття всіх можливих заходів щодо запобігання випадків масових отруєнь бджіл, узгодження порядку взаємодії бджолярів та сільгоспвиробників, про застосування засобів захисту рослин, їх перелік, дотримання чинного законодавства, зокрема  вимог Законів України: «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та «Про бджільництво».

Начальник Тиврівського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області – Борис Михайлович Герасимчук наголосив, що сільгоспвиробники зобов’язані повідомляти власників пасік про місця, час і спосіб проведення обробки за три дні, про допустимі відстані від зон обробки до рибогосподарств, пасік та населених пунктів. Також неодноразово закликав присутніх, у разі виявлення порушень цих норм, звертатись до правоохоронних органів, до органів місцевого самоврядування, фотографувати, комісійно фіксувати порушення та складати відповідні акти.

Підводячи підсумки, заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Алла Ліщишина запропонувала створити спілку (товариство) бджолярів району та обрати, з числа присутніх, голову організації, який буде представляти їхні інтереси у співпраці з владою та аграріями. Адже дотримання правил та проявлення  взаємної поваги є гарантією плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що принесе користь обом сторонам.