Відбулась нарада - семінар з головами та секретарями територіальних громад

Дата: 15.03.2019 16:22

Сьогодні, 15 березня 2019 року, в залі засідань районної державної адміністрації відбулась нарада - семінар з головами та секретарями територіальних громад району, організована управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Заступник начальника управління Алла Ліщишина звернулась до присутніх із вступним словом та оголосила порядок денний.
      З умовами отримання державної дотації фізичними особами за утримання молодняку великої рогатої худоби та із нововведеннями у законодавстві ознайомив головний спеціаліст відділу виробництва та економічного аналізу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Анатолій Олексюк.  «Дотації підлягає молодняк ВРХ, якому на дату подання документів ще не виповнилося 13 місяців. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від  30.01.2019 року №  110, якою внесені зміни до Постанови Кабінету Міністрів України  від  07.02.2018 р. № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», дотується не лише власний молодняк ВРХ, що народився в господарстві фізичної особи, яка подає документи на нарахування дотації та є його власником, а й куплений (переміщений) молодняк ВРХ (за наявності відповідних ідентифікаційних документів)» - зауважив Анатолій Віталійович.
     Про ідентифікацію поголів’я великої рогатої худоби  розповіла  Суходоля Інна Григорівна – агент з ідентифікації та реєстрації тварин Тиврівської районної ветеринарної лікарні.
         По питанню профілактики отруєння бджіл та  реєстрації пасік доповідав головний спеціаліст Тиврівського районного управління Держпродспоживслужби Євген Желєзняк. Особлива небезпека для бджіл виникає під час цвітіння ріпаку, соняшнику, гречки, плодових дерев. Адже в цей час активно використовують пестициди, особливо за допомогою авіації. Дуже важливим є вчасне (за три доби) до початку обробки, повідомлення власників пасік сільгоспвиробниками про місця, час і спосіб застосування засобів захисту рослин. Нехтування інтересами бджолярів, з одного боку, і, водночас нехтування попередженнями про обробку, може призвести до вкрай негативних наслідків: загибелі бджіл, погіршення якості меду, відповідальності, відповідно до чинного законодавства.
        З екологічних питань, зокрема щодо проведення ревізій паспортів місць видалення відходів; розміщення знаків на складах  неопізнаних та непридатних хімічних засобів захисту рослин; стосовно гідротехнічних споруд; розчистки джерел, малих річок – приток річки Південний Буг та самої річки Південний Буг доповідав головний спеціаліст-еколог відділу виробництва та економічного аналізу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Євген Берегуляк.