Тиврівський район, Вінницька область

День вишиванки на Тиврівщині

Переглядів: 78

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.  В стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Цьогоріч 17 травня відбулося святкування «Дня вишиванки» і в нашому районі. На центральних вулицях та площах територіальних громад зібрались працівники бюджетних установ, учні шкіл, вчителі та всі небайдужі жителі, які зібрались разом для вираження своєї національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної свідомості

День вишиванки — це не свято виключно української сорочки, це, в першу чергу, сповідування української традиції і культури, апеляція до української національної свідомості, патріотизму і духу єдності народу.