На що звертати головну увагу при користуванні газовими приладами:

Дата: 15.11.2018 16:16

• При появі запаху газу негайно перекрийте крани пальників газової апаратури на газопроводах перед нею, відкрийте кватирки (вікна, фрамуги тощо), не запалюйте  вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроприлади, не користуйтесь електродзвониками, викличте службу «104».
  • Перед користуванням газовими приладами неодмінно провітріть   приміщення.
  • При відсутності або слабкій тязі у димоході не користуйтеся газовими приладами – це смертельно небезпечно.
  • Не вмикайте кран на газовому приладі не маючи у руках запаленого сірника, заздалегідь піднесеного до пальника приладу.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

• залишати без нагляду працюючі газові прилади;
  • самовільно проводити газифікацію квартир, будинків, тощо;
  • перестановка, заміна, відключення старих і підключення нових газових приладів. ремонт газового обладнання і газопроводів;
  • допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, не контролюючих свої дії і тих, хто не пройшов інструктаж на підприємстві газового господарства;
  • використовувати для сну і відпочинку кухні та інші приміщення, де вставлені газові прилади;
  • обігравати приміщення та сушити білизну над газовими плитами;
  • по закінченні користуванні газом, закрийте крани на газових приладах і перед ними. Не залишайте працюючих пальників. При всіх пошкодженнях газового
  • обладнання дзвоніть в управління експлуатації газового господарства району чи міста.
  • не дозволяйте ремонтувати газові прилади стороннім особам.
  • Додержуйтесь правил користування газовими приладами і газовою водонагрівною колонкою.

ПАМ’ЯТАЙТЕ !!! Порушення правил експлуатації газових приладів та поганий догляд за ними є причиною вибухів, пожеж та отруєнь!

Основні правила безпечного обігріву в опалювальний сезон:

Безперечно, відповідей на питання чому в оселях наших громадян виникають пожежі може бути безліч. Вогонь, забутий на газовій плиті, коротке замкнення електромережі, дитячі пустощі з вогнем, не загашена цигарка  тощо. Але найчастіше, причиною загорання в  холодну пору року стає бажання краян зігрітися не самим безпечним чином. Використання саморобних обігрівачів, експлуатація пічного опалення без врахування заходів безпеки, обігрівання осель за допомогою газової плити чи навіть халатна недбалість у поводженні з вогнем… Ось ті фактори, які щорічно призводять до пожеж у житловому секторі. І як підсумок - знищене майно, що накопичувалося роками; травмування,  а то й зовсім трагічний фінал – загибель людей.

Здавалося б, вже неодноразово ДСНС України зверталась до громадян з проханнями та застереженнями стосовно безпечного користування електро -обігрівальними приладами та пічним опаленням під час опалювального сезону. Але, на жаль, неконтрольований вогонь через вищезазначені чинники продовжує навідуватися в житловий сектор.

Так у чому ж причина? Можливо, ми з вами недостатньо замислюємось над власною безпекою?

Навчально - методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької  області в черговий

раз нагадує правила безпечної поведінки під час опалювального сезону:

• не  використовуйте  для обігріву приміщень несертифіковані  та саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити;
  • у разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей;
  • відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
  • дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
  • не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
  • не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;
  • тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях;
  • ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками й запальничками та вважати їх іграшками.

Навчально  -  методичний   центр   ЦЗ   та   БЖД   Вінницької  області