З 25 листопада Тиврівщина долучається до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Дата: 26.11.2018 16:09

Щороку в Україні, як і всій Європі, з 25 листопада по 10 грудня в Тиврівському

районі проходииме  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Акція  покликана в першу чергу привернути  увагу громадськості до актуальних для  суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Основні завдання акції «16 днів проти насильства»:

— привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;

— активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;

— сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

Відомо, що дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони утворюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:

25 листопада -Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня -- Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня -- Міжнародний день волонтера

6 грудня -- Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня -- Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня -- Міжнародний день прав людини

Намагаючись вирішити проблему домашнього насильства, у грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві. Новий закон набув чинності з 7 січня 2018 року

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

районі проходииме  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є:

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.