Тиврівський район, Вінницька область

На Тиврівщині відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

Переглядів: 382

22 січня цього року Україна відзначає 100-річчя з Дня проголошення на Софійській площі на багатолюдному зібранні про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.  Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України».

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Володимиром Винниченком був підписаний Акт Злуки українських земель. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом.

Сьогодні, 21 січня в районнму Будинку культури розпочалися районні урочисті та патріотичні заходи, присвячені Дню Соборності України. У заходах взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Бойко, голова районної ради Ярослав Красовський, заступник голови райдержадміністрації Володимир Вітюк, представники районних підприємств, установ і організацій, учнівська молодь та громадськість.
         Перед початком урочистостей відбувся перегляд документального фільму «Злука» та звучав  Державний Гімн України у виконанні народного аматорського чоловічого квартету Тиврівського районного Будинку культури «Тиверців».
          «Ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу» - зазначив у своєму виступі Віктор Бойко. Також він наголосив, що  ті  події, які зараз відбуваються  в Україні вимагають від усіх людей  єдності заради досягнення спільної мети – миру.
             Про історію зародження  свята  Соборності  розповів голова районної ради Ярослав Красовський.
         Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто загинув, виборюючи незалежність України у різні часи.
       Потім, на площі  біля Будинку культури відбувся флешмоб за участі присутніх у залі та учнів, які утворили «живе слово» «ГЕРБ», що символізує Соборну Україну. По завершенню відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятного знаку вчителям та членам товариства «Просвіта», репресованим за патріотичну діяльність в 1920 році.