Тиврівський район, Вінницька область

Боротьба зі сказом тварин триває

Переглядів: 69

Сьогодні під керівництвом голови райдержадміністрації Віктора Бойка відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тиврівській райдержадміністрації. В засіданні прийняли участь члени  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації,  Гніванський міський голова  В.В. Кулешов, Сутисківський селищний голова Л.Б. Дідух., заступник Гніванського міського голови Яковець О.М., представники лісових господарств району.

На засіданні комісії розглянуто питання щодо епізоотичної ситуації яка склалася в районі, а саме виявлення випадків сказу тварин у м. Гнівань та с. Рогізна, Маловулизької сільської ради. За інформацією начальника районного управління Держпродспоживслужби Головного управління  у Вінницькій області Б.М. Герасимчука, у місті Гнівань собака зловила лисицю, у якої діагностували сказ. У селі Рогізна, 29 квітня на пасовищі косуля підходила до людей та тварин, що є нетиповим для цих тварин - розтин теж виявив сказ. На даний час проведено ряд профілактичних щеплень домашніх тварин, які були чи могли бути в контакті з зараженими, з метою ліквідації та недопущення сказу.

Головний лікар Тиврівської районної лікарні Присяжний П.О. повідомив, що у м. Гнівань та смт. Тиврів, за сприяння районної ради та райдержадміністрації,  є вакцини від сказу. Наголосив, що власники домашніх тварин мають проводити їх щеплення самостійно.

Висловлено подяку Сутисківському  селищному голові за проведену роботу, що дозволило скасувати карантинні обмеження.

Начальником відділу освіти райдержадміністрації Нижником О.Т. видано наказ щодо проведення роз’яснювальної роботи з даного питання серед учнів, їх батьків та вчителів.

Підсумовуючи засідання протиепізоотичної комісії, Віктор Бойко  наголосив, що потрібно боротися комплексно – всім районом, не чекаючи наступного випадку виявлення осередку сказу.