Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сільська медицина Вінниччини поповнилась на 40 сучасних автомобілів Renault Duster

Дата: 08.09.2020 14:32
Кількість переглядів: 67

Сьогодні, 8 вересня, на площі Стуса в м. Вінниця голова облдержадміністрації Сергій Борзов та голова обласної Ради Анатолій Олійник вручили ключі від службового автотранспорту головним лікарям центрів первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторій загальної практики сімейної медицини області.

Автомобілі придбані за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості. Критерії даних автомобілів повністю відповідають вимогам Міністерства охорони здоров’я України щодо транспортних засобів для сільської медицини.

У вітальному слові голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов зазначив, що відтепер ще 40 автомобілів знайдуть свого головного користувача – сімейного лікаря, який зможе надавати допомогу в режимі 24/7 пацієнтам в умовах COVID-19.  Він повідомив, що держава цьогоріч допомогла купити 124 спецавтомобілі для сімейних лікарів Вінниччини. 40 із них вже їздить дорогами області, ще 40 передано сьогодні, а решта 44 авто буде закуплено до кінця жовтня поточного року.

«Радий виконати приємну місію – вручити ключі від нових автомобілів. І ще й кому – лікарям. Вірю, що ці автомобілі допоможуть врятувати не одне життя. Це машина, але вона для лікарів і їхніх пацієнтів», – наголосив Сергій Борзов.

Керівник регіону підкреслив, що зусилля влади спрямовані на те, аби  сімейна медицина була доступною і спроможною. Посадовець повідомив, що в області працює 54 заклади первинної медичної допомоги. Збудовано та введено в експлуатацію 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. На завершальному етапі будівництво восьми амбулаторій та для однієї амбулаторії розпочинається проєктування. На будівництво амбулаторій освоєно кошти в сумі майже 134 млн грн. У 2020 році проводиться реконструкція та капітальні ремонти 31 амбулаторії – це майже 80 млн грн.

«Зарплата сімейного лікаря у цьому році порівняно з минулим зросла майже 2,3 рази і становить близько 16 тис. грн. Звісно, є проблеми у телемедицині, кадрові питання. Проте зусилля влади направлені саме на доступність та збільшення можливостей сільської медицини», – запевнив Сергій Борзов.

Вітаючи присутніх, голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що нинішня подія є результатом спільної роботи депутатського корпусу на всіх рівнях і виконавчої гілки влади: «Якість медичної допомоги населенню, особливо в селі, потрібно підвищувати. Спроможність і первинної ланки, і екстреної медичної допомоги, на сьогодні потребує значного покращенняТому я радий, що ми спільно робимо цей черговий крок до підвищення спроможності первинної ланки медицини».

Своєю чергою, головний лікар Вінницького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Вадим Пасічник зауважив – забезпечення службовим транспортом є одним із основних кроків у розвитку первинної медичної допомоги населенню.

«Ці авто – сучасні, потужні, швидкісні та високопрохідні. Відтак, незалежно від погодних умов і стану доріг, лікар зможе вчасно доїхати до своїх пацієнтів. Сьогодні сімейний лікар, який хоче працювати, отримує гідну зарплату та всім забезпечений. А це підвищує якість медичної допомоги. Дуже приємно відчувати підтримку держави, яка дбає про те, аби лікар працював в комфортних умовах», – наголосив Вадим Пасічник.

Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямків державної політики у сферах охорони здоров’я та регіонального розвитку.

Довідково: У 2018-2020 роках на Вінницьку область виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам  на придбання 155 одиниць службового автотранспорту для    амбулаторій загальної практики сімейної медицини на суму 77,5 млн грн , співфінансування з місцевих бюджетів 7,8 млн грн. всього  на загальну суму 85,3 млн грн., у 2018 році закуплено та передано амбулаторіям загальної практики сімейної медицини 14 автомобілів на суму 7,7 млн грн, за рахунок державного бюджету 7,0 млн.грн. і співфінансування з місцевих бюджетів 0,7 млн грн. У 2019 році закуплено та передано амбулаторіям загальної практики сімейної медицини 17 автомобілів на суму 9,3 млн грн, за рахунок державного бюджету 8,5 млн грн і співфінансування з місцевих бюджетів 0,8 млн грн. У 2020 році заплановано закупити – 124 автомобілі, на загальну суму 68,3 млн грн за рахунок державного бюджету 62,0 млн грн і співфінансування з місцевих бюджетів 6,3 млн грн.

Станом на 1 вересня поточного року  закуплено 80 автомобілів  на суму 44,02 млн грн, у тому числі: 40,0 млн грн. за рахунок державного бюджету і співфінансування з місцевих бюджетів 4,02 млн грн. Решта 44 автомобілі буде закуплено до кінця жовтня поточного року на суму 24,3 млн грн, у тому числі  за рахунок державного бюджету 22,0 млн грн і співфінансування з місцевих бюджетів 2,3 млн грн.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень