Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Наталя Заболотна: Щомісячну допомогу на догляд - 685 грн - отримають одинокі пенсіонери, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду

Дата: 31.07.2020 09:05
Кількість переглядів: 182

Рішенням Уряду встановлено порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду, у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1712 грн х 40%= 685 грн).

Допомога призначатиметься та виплачуватиметься з 1 січня 2020 року. Про це повідомила заступник голови ОДА Наталя Заболотна.

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Міністерство соціальної політики послідовно працює над підвищенням соціальних гарантій найбільш вразливих категорій громадян, перш за все - громадян похилого віку.

Натала Заболотна також нагадала, що з 1 квітня цього року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, пенсія яких не перевищує 9205 гривень, встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень. Коли ж після встановлення цієї виплати розмір пенсії, з урахуванням усіх надбавок, в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, не досягає 2600 гривень, таким особам надається доплата в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. У Вінницькій області таке збільшення пенсій отримали 66,5 тис. осіб, що досягли 80 років (в т.ч. 2,1 тис. – військові пенсіонери). Середній розмір підвищення пенсій 541,84грн.

Важливо! Якщо особа, яка отримує пенсію, досягла 80-річного віку після 1 квітня 2020 року, така компенсаційна виплата встановлюється і виплачується з дати досягнення цього віку. Компенсаційна виплата не є одноразовою. Вона є щомісячною і гарантованою для її отримання протягом усього часу отримання пенсії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень