З 8 серпня на Вінниччині відкривається сезон полювання на пернату дичину

Дата: 28.07.2020 09:58

На Вінниччині 8 серпня відкривається сезон полювання на пернату дичину. Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» цього року встановлено такі терміни проведення полювання:

За повідомленням обласного управління лісомисливського господарства, полювання на дозволяється:

- на пернату дичину (гусей, норця великого, качок, лиску, куликів) —   з 16-ї години 8 серпня і до 27 листопада 2020 року включно;

- на  голубів, перепілку —  з 16-ї години 8 серпня і до 4 листопада 2020 року включно;

- на фазана —  з 3 жовтня до 29 листопада 2020 року включно.

Кожен мисливець під час здійснення полювання повинен дотримуватись правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю та мати при собі всі обов’язкові для полювання документи:

- посвідчення мисливця;

- щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка);

- дозвіл на право користування мисливською зброєю;

- паспорт на мисливських собак.

У випадку добування пернатої дичини відповідний запис у відстрільній та контрольній картках мисливець робить сам.

Полювання заборонено:

- на відтворюючих ділянках;

- на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;

- на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями або шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000);

- у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);

- на пернату дичину методом нагінки з виставленням номерів;

з під’їзду на автотранспорті, а також плавучих засобів із працюючим двигуном;

- з не мисливської, пневматичної, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазином більш як на два патрони;

- транспортуванння або перенесення добутих тварин чи їхніх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування.

Перед початком полювання всі мисливці повинні пройти інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійснення полювань.