Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вінницька обласна служба зайнятості: діяльність та результати

Дата: 19.06.2020 14:19
Кількість переглядів: 314

Підвищення рівня зайнятості населення області є першочерговим напрямком діяльності служби зайнятості та органів влади в області, адже це і є запорукою зростання потенціалу регіону та держави в цілому. Але, починаючи з 12 березня 2020 року, ситуація на ринку праці знаходиться під впливом вимушених обмежувальних заходів з метою захисту здоров’я громадян у період поширення короновірусу.

Ці виклики призвели до суттєвого зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням кількості безробітних в Україні як і в інших державах світу. Незважаючи на введення карантину, служба зайнятості у державі продовжує працювати в штатному режимі, зокрема, запроваджено низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період і зробили ці процеси максимально дистанційними.

Служба зайнятості не може вплинути на збільшення кількості робочих місць, але під час дії карантину фахівці центрів зайнятості не припиняють дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал.

Аналіз ситуації засвідчує, що, порівняно з відповідним періодом минулого року (за 5 міс.), на 20% зменшилось число вакансій, які роботодавці надали службі зайнятості для укомплектування (з 22,6 тис. до 18,0 тис. одиниць і це 7-ий результат у державі).

Майже на 14% зменшилась сама кількість роботодавців, які співпрацювали з нами з питання підбору персоналу (з 4,6 тис. до 4,0 тис.).

Як наслідок, за сприяння служби зайнятості області протягом січня-травня працевлаштовані 13,8 тис. шукачів роботи (на 19% менше ніж торік, але це 5-ий результат серед регіонів України). При чому 34,6% усіх працевлаштованих приступили до роботи оперативно  −  до надання статусу безробітного.

Послугами служби у січні-травні скористалися 72,8 тис. осіб, з них 41,3 тис. мали статус зареєстрованого безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 38,4 тис. безробітних (середній розмір допомоги у травні 2020 року становив 3673 грн., що на 792 грн. більше, ніж торік).

Реєстрація безробітних зросла на 29% до минулого року (з 16,1 тис. до 20,8 тис. осіб, які отримали статус безробітного протягом 5 місяців). Якщо виділяти період з 12 березня до кінця травня, то реєстрація безробітних у службі зайнятості зросла на 52% до минулого року, а по країні в цілому це зростання склало більш ніж удвічі до відповідного періоду минулого року. Найменший ріст реєстрації мають сільськогосподарські регіони (і наша область в їх числі), адже не дивлячись на карантин, врожай цього року потрібно було закласти.

З майже 11,0 тис. безробітних, які з 12.03.2020 до кінця травня звернулись за підтримкою до служби зайнятості області, 205 осіб отримали статус безробітного за допомогою онлайн-порталу «Дія», майже 2 тис. осіб надіслали документи електронною поштою, решта залишали свої реєстраційні документи у спеціально облаштованих скриньках. Ці документи в подальшому уточнювались в телефонному режимі, через створені на сайті служби зайнятості електронні кабінети шукачів роботи та заносились відповідні дані в базу фахівцями служби зайнятості

У цей нелегкий період, службі зайнятості прийшлось згорнути комплекс усіх активних програм зайнятості: це і відкриття власної справи і навчання на замовлення роботодавців та ін. Тому з початку року тільки 13 безробітних за матеріальної та організаційної підтримки центрів зайнятості розпочали підприємницьку діяльність. Прийняті рішення про виплату роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 235 осіб, працевлаштованих за направленням служби зайнятості з числа зареєстрованих безробітних на нові робочі місця.

Упродовж січня-травня 2020 року служба зайнятості для підвищення конкурентоздатності безробітних на ринку праці  здійснила професійну підготовку 3547 безробітних. Залучено до суспільно-корисних для територіальних громад оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру 3,0 тис. шукачів роботи та безробітних.

Усі послуги і комунікації прийшлось здійснювати дистанційно. Профорієнтаційна та профконсультаційна робота в обласній службі зайнятості теж велася у режимі онлайн: 11266 особам надано індивідуальну онлайн профінформацію, 2616 осіб отримали профконсультаційні послуги онлайн,  проведено 77 інформаційних вебінарів (охоплено 724 особи) та 39 профконсультаційних заходів для 413 безробітних (зазвичай, спілкування фахівця служби зайнятості відбувається за допомогою програми «Zoom» після запрошення по телефону). Безперервно працювали гарячі лінії служби зайнятості: 0(800)-50-99-66, (0432)-55-17-96, (0432)-55-17-93.

Телефоном та через електронні кабінети роботодавців (за карантин їх створено понад 500) ми були на постійному зв’язку з працедавцями області. Консультанти роботодавців, рекрутери центрів зайнятості систематично організовували дистанційні зустрічі, під час яких вели мову про ситуацію на ринку праці, розповідали про нововведення у законодавстві, пропонували допомогу у підборі персоналу, у подачі заявок на укомплектування вакансій, повідомляли про нові можливості служби зайнятості, допомагали сформувати пакети документів.

Кабінет Міністрів України 27.04.2020  на позачерговому засіданні ухвалив постанови  №308 «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», а також 22.04.2020 був затверджений Порядок використання виділених коштів (постанова КМУ №306).

Крім коштів на допомогу по безробіттю, виділені кошти для виплати допомоги по частковому безробіттю. Ці гроші виплачуються через роботодавців – представників малого та середнього бізнесу їх працівникам  за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу (із розрахунку двох третин тарифної ставки, встановленої працівникові, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн)), а з 06.06.2020 і фізичні особи підприємці, які на період карантину припинили діяльність, можуть отримувати таку допомогу особисто.  Службою зайнятості ведеться активна інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями з цього приводу. По кілька разів протягом дня проходять засідання робочої групи. На кінець травня розглянуто 295 пакетів документів від роботодавців за якими ухвалено 248 позитивних рішень, що дозволило виплатити допомогу 3208 працівникам цих роботодавців. Сума профінансованої допомоги склала майже 9 млн. грн.

Станом на 1 червня 2020 р. у пошуку роботи в службі зайнятості перебувало 26,7 тис. безробітних громадян (+46,6% до минулого року). 23,6 тис. – отримували допомогу по безробіттю (+46,3% до минулого року).  Вакансій на цю дату було 2584 (-32% до минулого року). На кожне вільне робоче місце претендувало, у середньому, 10 безробітних (5 у минулому році).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень