Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Новації податкового законодавства.

Дата: 11.06.2020 16:09
Кількість переглядів: 71

Новації законодавства: з 23 травня змінено правило оподаткування ПДФО продажу авто

 Вінницьке управління ГУ ДПС у Вінницькій області інформує, що Законом України від 16.01.2020 р. №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування зодатків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до ст. 173 ПКУ, яким визначено порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна.

Зокрема, змінами передбачено, що дохід, отриманий платником податку від реалізації першого на рік об’єкта рухомого майна (транспортних засобів) оподатковується за нульовою ставкою, дохід від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту рухомого майна оподатковується за ставкою 5%, а дохід від продажу третього та наступних об’єктів рухомого майна, отриманий протягом року, оподатковується  за ставкою 18% .

Зазначена норма набула чинності з 23 травня 2020 року.

 

Новації законодавства: зміна строку звітування для фізосіб-«загальників» у разі ліквідації

            Вінницьке управління ГУ ДПС у Вінницькій області інформує, що Законом України від 16.01.2020 р. №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України зокрема, до п. 177.11 відповідно до яких,  у разі припинення підприємницької діяльності фізична особа підприємець, що перебуває на загальній системі оподаткування, подаватиме декларацію про майновий стан і доходи у строки, встановлені Податковим кодексом для місячного податкового періоду. 

            Тобто, подати таку податкову декларацію необхідно  не протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (як у попередній редакції п. 177.11 ПКУ) , а   протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося таке припинення. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень