До уваги громадян! Вчасно інформуйте ДПС про зміну реєстраційних даних

Дата: 05.06.2020 12:36

Вінницьке управління ГУ ДПС у Вінницькій області  звертає увагу громадян, які змінили місце проживання (податкову адресу), що відповідно до п. 70.7 ст. 70 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями  фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою 5-ДР.

Така заява подається до податкового органу за місцем проживання. Громадяни, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають заяви до будь-якого контролюючого органу.           Зазначена інформація набуває особливої актуальності для громадян власників майна  (нерухомості, земельних ділянок) оскільки наближається термін отримання ними податкових  повідомлень-рішень про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2019 рік та земельного податку за 2020 рік. Податкові повідомлення-рішення надсилаються за наявною в базі даних контролюючого органу адреси (місцем реєстрації) власника такого майна.

У платників податків, які змінили місце реєстрації, але не повідомили про це органи ДПС, виникає ризик  неотримання податкових   повідомлень-рішень та, як наслідок, виникнення заборгованості, нарахування  штрафних санкцій за несвоєчасну сплату майнових  податків та пені.

Отже, з метою економії власного часу та коштів, уникнення непорозумінь, нагадуємо громадянам про необхідність  своєчасного інформування органів ДПС про зміну  своїх   реєстраційних даних, зокрема, місця реєстрації (місця проживання).