Щодо сплати єдиного внеску підприємцями

Дата: 27.05.2020 12:46

Вінницьке управління  ГУ ДПС у Вінницькій області  нагадує підприємцям-фізичним особам, що відповідно до вимог Закону України від 8 липня 2010 року
№ 2464-VI ?
Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування?, з 1 січня 2017 року  самозайняті особи всіх систем оподаткування   зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від того чи отримувався дохід від підприємницької діяльності чи ні.

У разі, якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний сплатити суму єдиного внеску в розмірі не менше  мінімального страхового внеску.

Важливо пам’ятати, що нарахування та зобов’язання щодо сплати єдиного внеску  зупиняється  тільки у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи у державного реєстратора.

При цьому, термін давності щодо стягнення сум недоїмки з цього платежу, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

До речі, приватним підприємцям – боржникам варто пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно такої особи, а це ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Крім цього, до такого боржника можуть застосовуватись заходи тимчасових обмежень у праві виїзду за межі країни.

Необхідно зауважити, що чинним законодавством України встановлено, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Нагадаємо, що сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Це – виплати для кожного на випадок безробіття, компенсація від нещасних випадків чи професійних захворювань та  пенсійне забезпечення.