Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині активно ведуться роботи з відновлення та експлуатаційного утримання доріг місцевого значення

Дата: 25.05.2020 13:44
Кількість переглядів: 120

Сьогодні, 25 травня, в онлайн режимі відбулась щопонеділкова апаратна нарада під керівництвом голови ОДА Владислава Скальського.

Про реалізацію завдань з відновлення доріг місцевого значення та штучних споруд на них у 2020 році проінформував учасників наради начальник управління дорожнього господарства ОДА Олег Бабій.

Так, він повідомив, що з початку року активно продовжуються роботи з відновлення та забезпечення утримання доріг місцевого значення, на що передбачено 1262,1 млн грн коштів державного дорожнього фонду з них: на поточний середній ремонт доріг місцевого значення – 584,8 млн. грн; на капітальний ремонт – 235 млн грн; на ремонт штучних споруд - 72,3 млн грн, на проєктно-вишукувальні роботи - 7,0 млн грн, на поточний дрібний та експлуатаційне утримання - 310,0 млн грн; на зимове утримання – 60,0 млн грн.

За словами посадовця, протягом року планується капітальний ремонт чотирьох окремих ділянок автодоріг загального користування місцевого значення протяжністю 16,7 км та семи штучних споруд протяжністю 265,2 п. м., поточний середній ремонт тринадцяти окремих ділянок доріг місцевого значення протяжністю 80,3 км та двох штучних споруд протяжністю 39 п.м.

Олег Бабій також зазначив, що наразі виконано 20 % від запланованих річних обсягів робіт, а станом на 22 травня, освоєно 22 % коштів Державного дорожнього фонду.

«На сьогодні в повному обсязі завершено роботи на ділянці автомобільної дороги С-02-20-21 (Вінниця-Турбів-Гайсин-Велика Михайлівка)-Гордіївка. По п`яти проєктах укладено договори з підрядними організаціями та розпочато ремонтні роботи. Активно проводяться роботи по трьох ділянках місцевих доріг», – повідомив посадовець.

Він також підкреслив, що, окрім капітального та поточного середнього ремонту доріг місцевого значення, відбувається також ремонт штучних споруд на них. Відтак, в активній фазі знаходиться поточний середній ремонт мосту на км 65+564 автомобільної дороги О-02-03-05 Вороновиця-Тиврів-Шаргород у с. Мурафа Шаргородського району Вінницькій області.

Як запевнив посадовець, всі об’єкти підлягають постійному моніторингу якості виконаних робіт на всіх етапах із залученням інженерів відділу якості та технічного контролю та проведення лабораторних випробувань дорожніх будівельних матеріалів. Оплата актів виконаних робіт проводиться лише після аналізу відповідності досліджуваних зразків державним нормам якості.

Олег Бабій зауважив, що крім проведення робіт з капітального та поточного-середнього ремонту, з метою забезпечення належного проїзду та доступності закладів освіти та охорони здоров’я, здійснюється поточний дрібних ремонт та експлуатаційне утримання всієї мережі місцевих доріг області.

Заслухавши відповідну інформацію від очільника управління дорожнього господарства ОДА, голова обласної державної адміністрації повідомив, що 21 травня Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду щодо будівництва в країні доріг місцевого значення. За його словами, питанню відновлення автошляхів Президент приділяє значну увагу.

«Президент закликав кожну область надати програми оновлення всіх місцевих доріг у своїх регіонах на найближчі п`ять років. Програми повинні містити чіткий графік та інформацію про кількість коштів, необхідних для реалізації проєктів. Окрім того, для ремонтів і будівництва доріг місцевого значення обласні державні адміністрації отримають змогу залучати додаткове фінансування під місцеві гарантії. Механізм залучення цих коштів був напрацьований у спільному проєкті Офісу Президента України, уряду та Укравтодору. Бюджетний комітет Верховної Ради України вже зареєстрував законопроєкти, необхідні для залучення додаткового фінансування на оновлення місцевих доріг», – зауважив Владислав Скальський.

Відтак, керівник регіону наголосив, що комплексний план відновлення доріг області на найближчі п`ять років необхідно подати Офісу Президента України до 30 травня поточного року, та дав відповідні доручення щодо реалізації цього завдання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень