Призначення житлових субсидій

Дата: 20.05.2020 12:14

Управління праці та соціального захисту населення Тиврівської РДА інформує про призначення житлових субсидій з травня 2020 р.:

У зв`язку з тим ,що субсидія на наступний термін буде призначатися з травня 2020 р. в автоматичному режимі , в тому числі домогосподарствам , яким субсидія призначалась за рішенням комісії, як виняток, для уникнення надміру нарахованих субсидій громадянам необхідно повідомити про всі зміни обставин домогосподарства.

Чинним законодавством передбачено , що громадяни , яким призначено субсидії зобов`язані протягом 30 календарних днів повідомити про зміну соціального статусу, як членів домогосподарства так і членів їх сімей, зміну у складі зареєстрованих осіб в житловому приміщені, сімейного стану та інші зміни, які впливають на право або розмір субсидії. Також потрібно повідомити про наявність транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років ( крім мопеда та причепа), у разі придбання або набуття права власності в інший спосіб житлового приміщення , транспортного засобу, земельної ділянки, якщо придбання відбулося протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, або визначення права на суму що перевищує 50 тис. грн.. Місяцем звернення за призначенням субсидії вважається не тільки місяць коли подається заява , але і місяць коли проводиться перепризначення субсидії на новий термін в автоматичному режимі, щороку це травень місяць.

Міністерство фінансів України щомісяця направляє Міністерству соціальної політики України для відпрацювання інформацію (верифікацію державних виплат) про різні придбання одержувачами соціальних допомог , які перевищують 50 тисяч гривень. У разі неповідомлення заявником протягом 30 календарних днів про зміни і даний факт виявлено

у ході перевірки верифікації, надання житлової субсидії припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому їх виявлено.

З початку опалювального періоду 2020/2021 років для одержувачів субсидії право повторно не визначається, лише змінюється період за який враховуються доходи. Для призначення житлових субсидій з жовтня 2020 р. будуть враховуватися доходи за перше півріччя 2020 року. Одноразова грошова допомога в розмірі 1000 грн. , яка виплачувалась в період карантину, до сукупного доходу не враховується.

Прийнята Урядом постанова від березня 2020 р. № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» передбачає , зокрема для отримання субсидії громадянам , які втратили роботу в період карантину , потрібно зареєструватись в службі зайнятості як безробітний. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Основною умовою для призначення житлової субсидії залишається погашення своєї частини платежу за житлово-комунальні послуги. Якщо у громадян є прострочена заборгованість по оплаті строком більше трьох місяців , то з травня 2020 року субсидія не призначається і термін її дії на наступний період не продовжується. Тобто при призначенні житлової субсидії необхідно відсутність заборгованості станом на 01.02.2020 року. Можлива лише заборгованість , яка не перевищує 340 грн. за всі житлово-комунальні послуги. Дану інформацію житлово-комунальні організації надають станом на 01.05.2020 року. У разі наявності такої заборгованості законодавством передбачена можливість до 1 липня 2020 року погасити борги або укласти договір реструктуризації і отримати субсидію з початку неопалювального періоду. У разі укладення договору реструктуризації заборгованості , житлову субсидію буде призначено в безготівковій формі шляхом перерахування коштів до АТ «Ощадбанк» з подальшим перерахуванням житлово-комунальним підприємствам.

Заступник начальника управління праці та соціального

захисту населення райдержадміністрації, начальник відділу допомог                         А.Рябоконь