Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Напередодні Дня сім’ї аналізували ситуацію в регіоні щодо життя під час карантину сімей та протидії домашньому насильству

Дата: 15.05.2020 10:51
Кількість переглядів: 159

14 травня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталі Заболотної відбулось засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насиллю та протидії торгівлі людьми.

«Період самоізоляції на карантині – це не тільки про час на себе та родину. Це період, який також носить і певні загрози, і, особливо, він стосується посилення сплеску домашнього насильства. Перехід на дистанційний графік роботи та навчання, тимчасове безробіття позбавили можливості покидати приміщення та звели на обмеженій території безліч сімей 24 години на добу»,- зазначила Наталя Заболотна.

Ізоляція та карантин важливі для того, щоб стримати поширення COVID-19, водночас, варто розуміти, що такі обмежувальні заходи змінюють наше життя. Зокрема вони впливають на становище жінок, чоловіків, на становище сімей та сімей із дітьми.

За минулі тижні відбулось зростання домашнього насильства по всьому світу. За інформацією генерального секретаря ООН Антоніу Гуттереш в деяких країнах кількість жінок, які дзвонили у служби підтримки, зросла вдвічі. «Тут варто акцентувати увагу, що в нашому регіоні ситуація залишається стабільною, кількість звернень щодо домашнього насильства наразі  різко не збільшується. І це пов’язано, насамперед, з тісною співпрацею усіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в регіоні», - відмітила заступниця голови ОДА.

Задля попередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми під час запровадження карантину органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування продовжують здійснювати необхідні заходи. Зокрема на сьогоднішньому засіданні були підняті наступні питання: взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству; кількість зафіксованих звернень в області про вчинення домашнього насильства; надання безоплатної вторинної правової допомоги; діяльність мобільних бригад; робота притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі; робота у напрямку запобігання домашньому насильству.

«В умовах сьогодення нам усім необхідно працювати задля попередження домашнього насильства, а у разі виявлення таких випадків – надання своєчасної, якісної та результативної допомоги», - наголосила заступниця голови ОДА.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень