Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині за період карантину на 20 % зросла кількість зареєстрованих безробітних, в загальному по Україні — на 44 %

Дата: 14.05.2020 15:31
Кількість переглядів: 105

В ході онлайн засідання обласного оперативного штабу, яке відбулось сьогодні, 14 травня, голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський акцентував особливу увагу на питанні роботи служби зайнятості в умовах карантину та ситуацію на ринку праці Вінниччини.

Керівник регіону зазначив, що в період карантину фіксується тенденція до збільшення кількості громадян, зареєстрованих по безробіттю.

Відтак, директор обласного центру зайнятості Галина Скоковська розповіла, як в цьому контексті виглядає Вінниччина на тлі інших регіонів України.

Вона повідомила, що за період карантину кількість зареєстрованих безробітних в області збільшилася на 20 %.

За словами керівника обласної служби зайнятості, на Вінниччині наразі зареєстровано 26 тисяч безробітних громадян.

Разом з тим, Галина Скоковська відмітила, що ситуація в Україні загалом демонструє збільшення безробітних на 44 %, тобто на Вінниччині вона ще не настільки критична.

«Ми працюємо в штатному режимі. Отримання допомоги по безробіттю сьогодні є дуже важливим для наших громадян. Окрім того, за час карантину на 50 % зменшилася кількість роботодавців, які взагалі співпрацюють зі службою зайнятості Вінниччини. На 35 % зменшилася кількість поданих вакансій, порівняно з минулим роком. На початку карантину зменшення фіксувалося на рівні 50 %, тобто зараз ситуація дещо покращується», — зауважила вона.

Галина Скоковська повідомила, що служба зайнятості розпочала розглядати пакети документів від суб‘єктів господарювання малого та середнього бізнесу області, які претендують на отримання допомоги по частковому безробіттю.

«Загалом надійшло 417 пакетів документів від суб’єктів господарювання, їх розглянули і прийняли вже 73 позитивних рішення — це 1364 найманих працівники Вінниччини отримають допомогу по частковому безробіттю в розмірі 4723 грн, тобто в розмірі мінімальної заробітної плати на загальну суму 6,4 млн грн», — зазначила керівник обласної служби зайнятості. Процедура подачі та переліку необхідних для цього документів значно спрощена, — підкреслила Галина Скоковська. Служба зайнятості має три дні на розгляд та прийняття рішення про призначення такої допомоги.

«Вчора на засіданні Верховної Ради були внесені зміни до «Закону про зайнятість». Ці зміни дозволяють безпосередньо самим ФОПам теж вносити себе в список на отримання допомоги по частковому безробіттю. Це дуже важливе нововведення. Окрім того, збільшено кількість днів, за які роботодавець може подати заявку на допомогу по безробіттю — було 30 календарних днів, стало 90 календарних днів. Зміни до Закону проголосовані, але ще не підписані, це питання кількох днів. Ці нововведення дадуть нові можливості для роботодавців і найманих працівників покращити своє матеріальне становище, яке погіршилося за час карантину, — наголосила Галина Скоковська. — За цей період ми працевлаштували понад 6 тисяч осіб, з числа зареєстрованих безробітних, і це шостий результат серед 24 регіонів України та м. Київ».

Керівник обласної служби зайнятості запевнила, що ситуація під контролем, служба працює в штатному режимі.

«Ми пропонуємо роботу безробітним на час карантину, але не можемо застосувати санкції за відмову. Тим не менш, сьогодні допомога по безробіттю становить в середньому 3800 грн, а в половині вакансій заробітна плата пропонується роботодавцями до 8 тис.грн. Люди зацікавлені працювати, бо це більші заробітки», — резюмувала Галина Скоковська.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень