Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пенсіонерам Вінниччини завершено фінансування одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень, передбаченої у зв’язку з карантином

Дата: 04.05.2020 15:58
Кількість переглядів: 83

Про це повідомила заступниця голови ОДА Наталя Заболотна на своїй сторінці у Facebook.

Керівник нагадала, що єдиною умовою для отримання вищезазначеної виплати є розмір пенсії, що не перевищує 5000 гривень, який встановлено на 1 квітня 2020 року. До того ж нарахування допомоги Головним управлінням Пенсійного фонду області проводиться автоматично, без звернень пенсіонерів, а виплата була розпочата 23 квітня.

«225 млн грн нараховано одержувачам пенсій через банк - зазначену виплату пенсіонери почали отримувати вже 23 квітня. 204 млн грн – через поштові відділення. АТ «Укрпошта» продовжує здійснювати доставку одноразової допомоги. Дякуючи налагодженій роботі Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області 80% пенсіонерів вже отримали зазначений вид допомоги», - зазначила Наталя Заболотна.

Відповідно до рішення Уряду, для отримувачів пенсій по інвалідності, у яких період переогляду органами МСЕК або ЛКК випав на період карантину, пенсії будуть виплачувати до кінця карантину без зупинки.
Перепризначення таких пенсій буде проведено в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ. Після закінчення терміну дії карантину Головне управління Пенсійного фонду області здійснить перерахунок розміру виплаченої пенсії вже на підставі поданої особою заяви та результатів переогляду МСЕК.

Разом з тим з 1 квітня 2020 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області проведено автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів (у Вінницькій області таких близько 87 тис.), котрі після призначення чи останнього перерахунку пенсії відпрацювали щонайменше 24 місяці. Всі перерахунки проведено автоматично, за матеріалами пенсійних справ.

«Відповідно до Урядової постанови, з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, пенсія яких не перевищує 9205 гривень, встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень. Коли ж після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат, з урахуванням усіх надбавок, в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, не досягає 2600 гривень, таким особам надається доплата в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру», - повідомила у своєму дописі Наталя Заболотна.

На Вінниччині проживає 67 тис 631 особа віком 80 і більше років.
Пенсії громадяни отримують на рахунки в уповноважених банках або доставляються листоношами АТ «Укрпошта» додому у визначену їм дату виплати разом з пенсією за квітень.

Важливо! Якщо особа, яка отримує пенсію, досягла 80-річного віку після 1 квітня 2020 року, така компенсаційна виплата встановлюється і виплачується з дати досягнення цього віку.

Компенсаційна виплата не є одноразовою. Вона є щомісячною і гарантованою для її отримання протягом усього часу отримання пенсії.

Також врегульовано проведення автоматичної ІНДЕКСАЦІЇ пенсійних виплат. Цього року, індексація пенсій буде здійснена з 1 травня на 11%.
В разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії буде меншим за 100 гривень, до пенсії встановлять доплату в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Коли ж після проведення індексації пенсійної виплати розмір пенсії, з урахуванням усіх надбавок, в осіб, які мають страховий стаж не менше 35 років чоловіки та 30 років жінки, не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Виплата проіндексованих пенсій здійснюватиметься починаючи з травня 2020 року в установленому порядку через уповноважені банки або відділення АТ «Укрпошта».

В підсумку Наталя Заболотна висловила вдячність працівникам ГУ ПФУ у Вінницькій області: «Дякую начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олені Корчаці та усій Вашій злагодженій і професійній команді за те, що попри, карантин ви забезпечуєте виконання основних функцій та завдань, а послуги надаються завчасно та якісно, максимально убезпечивши працівників Пенсійного фонду та відвідувачів.
Всі заплановані перерахунки проведено автоматично. Доставка пенсій контролюється щоденно. Опрацьовується кожне звернення та підтримується зворотній зв'язок з клієнтом. Громадяни мають можливість спокійно перебувати вдома та своєчасно отримували пенсійні виплати»
.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень