В поточному році продовжується здійснення державної підтримки аграрного сектору, на що в держбюджеті України передбачено 4 млрд грн

Дата: 30.04.2020 14:20

Про програми державної підтримки галузі АПК Вінниччини в 2020 році розповів директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.

Посадовець повідомив, що відповідно до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгоспвиробників кошти спрямовуються на розвиток тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, фермерських господарств, заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства та часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. А також з держбюджету надаватимуться кошти сімейним фермерським господарствам через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За словами посадовця, Мінекономіка затвердила наступний розподіл коштів між основними напрямами підтримки:

- часткова компенсація вартості с/г техніки - 1,0 млрд. грн.,

- тваринництво – 1,0 млрд. грн.,

- здешевлення кредитів – 1,2 млрд. грн.,

- садівництво - 400 млн. грн.,

- підтримка фермерських господарств – 400 млн. грн.

До визначених сум за напрямами включена компенсація невиплачених коштів за 2019 рік.