Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Головна проблема посівної кампанії цього року пов’язана з відсутністю вологи

Дата: 24.04.2020 14:23
Кількість переглядів: 92

Перебуваючи з робочим візитом у Липовецькому районі голова ОДА Владислав Скальський ознайомився із роботою ПрАТ «Зернопродукт МХП», яке спеціалізується на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Також на підприємстві розводять велику рогату худобу молочних порід.

Дане підприємство в обробітку має 10100,54 га площ, з яких у 2019 році зібрано кукурудзи на зерно – 53193,7 т, соняшнику – 8929,1 т, цукрового буряку – 12344 т, озимої пшениці – 6868,2 т, озимого ріпаку – 2602,4 т.

Коментуючи побачене Владислав Скальський зазначив: «Головна проблема посівної кампанії цього року пов’язана з відсутністю вологи. Наразі маємо історично найнижчий рівень води у річках і головною причиною цього -  є відсутність дощів. Маємо велике сподівання, що саме на поминальні дні піде дощ і рівень вологи підвищиться. Нині маємо лише 100 мм продуктивної вологи на 1 м ґрунту,  при  нормі - 190 мм. На підприємстві, де ми зараз знаходимось – це ПрАТ «Зернопродукт МХП», вже посіяно 93% площ.  Маємо певне збільшення посівних площ цукрового буряку, але головний акцент зроблено на кукурудзу. Посівна пізніх ярових та зернобобових закінчується. Варто відзначити, що є все необхідне для технологічного забезпечення процесу вирощування врожаю 2020 року.  Єдине, чого не вистачає, це дощу».

Фахівці наголошують, що прогнозоване задекілька днів різке підвищення температури неминуче призведе до втрати вологи посівним шаром ґрунту, а тому сівбу необхідно прискорити незалежно від існуючого на сьогоднішній день температурного режиму. Головним критерієм при визначенні строків повинна стати ефективність використання наявних запасів продуктивної вологи в орному шарі ґрунту.

Загалом вінницькими аграріями завершено посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур на загальній площі 93,8 тис. га. Зокрема, ярої пшениці посіяно на 9,9 тис. га, ярого ячменю - на 75,8 тис. га, вівса – на 0,8 тис. га, гороху – на 7,3 тис. га

Крім того, засіяно майже 600 тис. га пізніх ярих та технічних культур. Кукурудза на зерно висіяна на площі 287,7 тис. га, що становить 65,0 % до прогнозу. Соняшнику посіяно на 223,4 тис. га -85,0% від запланованого.

Щодо озимини, то фітосанітарний стан її оцінюють в основному, як задовільний.

Натомість викликають занепокоєння багаторічні насадження. За інформацією сільгоспвиробників від квітневих заморозків суттєво постраждали кісточкові, а тому очікується зменшення урожаю на 15-20 % від запланованого.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень