Владислав Скальський: Жорсткі карантинні заходи – це не обмеження та порушення прав людини, це дисципліновані заходи задля безпеки кожного!

Дата: 30.03.2020 13:42

Під час щоденного брифінгу в ОДА  голова облдержадміністрації Владислав Скальський навів приклади відповідального ведення бізнесу під час посилених карантинних заходів в області у зв’язку з  небезпекою поширення COVID-19.

В умовах карантину більшість виробників змушені зупинити чи зменшити обсяги виробництва. Робітники групи ризику йдуть у незаплановані відпустки, офісні робітники переходять на дистанційну форму роботи.

Як  приклад для наслідування Владислав Скальський відзначив Вінницький олійножировий комбінат,  який є найбільшим підприємством в Україні за обсягом переробки насіння соняшнику:

«На підприємстві працює 840 робітників, частина  яких зараз виконують роботу дистанційно, а хтось пішов у відпустку. Виробничі процеси на підприємстві не зупинили, а посилили санітарну безпеку на території. Керівництвом було закуплено маски, дезінфектори та необхідне обладнання. Також створено штаб по запобіганню коронавірусу на підприємстві. Всі керівники обізнані з ситуацією. Кожен провів зі своєю командою інформування на тему коронавірусу. Людям на підприємстві роздали агітаційний матеріал щодо хвороби, тому паніки  немає, всі впевнені у власній безпеці. Не виникало й проблем з транспортом: працівників, що мешкають за містом, розвозить робочий бус».

Очільник області відмітив, що на час дії карантину  на підприємстві з допомогою спецтранспорту проходить дезінфекція вуличної території, в майбутньому планується проводити таку дезінфекцію в житловому районі біля підприємства.

Всі працівники забезпечені засобами захисту. На вході людям міряють температуру, в кожному підрозділі розташовані пункти дезінфекції рук. Окремо працюють команди, які проводять санобробку приміщень. Регулярно відбувається кварцування приміщень. Транспорт підприємства, який підвозить працівників, також дезінфікується. Всі пасажири транспорту дотримуються простих вимог: мають бути в масках та рукавичках.