На Вінниччині 92% озимини у доброму і задовільному стані

Дата: 25.03.2020 10:22

Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук.

«Наразі 92% посівів перебувають у доброму і задовільному стані. Лише у межах 5-7% - це посіви слабкі і зріджені. Утім, за сприятливих погодних умов у даному вегетаційному періоді вони мають усі шанси «активізуватися». Тим більше, що аграрії вже здійснили перше підживлення озимини», - повідомив Ткачук.

За  його словами, тимчасове зниження температур з відчутними мінусовими показниками на озимину особливого впливу вже не справляють.

«Рослини, звісно,  відчувають певний стрес і їхній ріст дещо пригнічується, але в цілому відчутного негативного впливу на стан посіві не буде. Але  такі погодні умови витягують з поверхневого шару грунту продуктивну вологу, - оце погано. Тому аграрії намагатимуться у максимально стислі терміни виконати відповідну роботу», - зазначив посадовець.

Сільськогосподарські підприємства Вінниччини пально-мастильними матеріалами і технікою на посівну кампанію та комплекс весняно-польових робіт забезпечені.

«Матеріально-технічними засобами  та пальним аграрії забезпечені. У комплексі весняно-польових робіт планується задіяти близько 8 тис. тракторів та понад 4 тис. сівалок точного висіву, з них 2,5  тис. – це сівалки на посів ярих зернових та зернобобових культур ранньої групи», - повідомив Ткачук.

За його словами,  потреба сільськогосподарських підприємств у паливно-мастильних матеріалах на весняно-польові роботи становить близько 23 тис. тонн світлих нафтопродуктів(дизельне паливо) і майже 8 тис. тонн бензину. Загалом, усі підприємства ними забезпечені.

«Нам потрібно на весь комплекс весняно-польових робіт 23 тис. тонн насіння, на ярі зернові і зернобобові  ранньої групи – у межах 16 тис. тонн», - уточнив посадовець.