Реконструкції пам'ятника Данила Нечая бути!

Дата: 12.03.2020 10:23

Днями, в кабінеті голови Тиврівської райдержадміністрації Віталія Урдзіка, відбулась нарада з питання реконструкції могили-кургану Данила Нечая.

Нарада відбулась за участі депутатів Вінницької обласної ради Володимира Барцьося та Жанни Дмитренко, Черемошненського сільського голови Юрія Мокойчука, керівника відділу охорони пам’яток управління культури і мистецтв облдержадміністрації Михайла Потупчика, директора Сутисківського музею, краєзнавця Анатолія Тамтури, представників райдержадміністрації, апарату районної ради та Держкомзему.
В ході зустрічі обговорили збереження пам'ятки історії національного значення – могили козацького полководця, національного героя України і Брацлавського полковника Данила Нечая та належного вшанування його пам'яті. Це єдине збережене у Вінницькій області поховання козацького вождя середини 17 століття, яке знаходиться між селами Черемошне і Красне Тиврівського району. Зокрема, здійснення першочергових заходів із завершення проекту благоустрою пам'ятки і погодження усіх документів на рівні Міністерства культури. Проект передбачає впорядкування могили і пам'ятника на ній, встановлення меморіальної плити із зображенням Данила Нечая, укріплення основи пам'ятника, історико-туристичне наповнення  та інші роботи з врахуванням максимального збереження самого кургану. Після погодження проекту буде вирішуватись питання співфінансування відповідних робіт на рівні району і області. Планується формування єдиного краєзнавчо-туристичного маршруту між селами Красне і Черемошне, встановлення інформаційно-просвітницьких табличок і стендів та активізації на Тиврівщині роботи з національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
В 2018 році з районного бюджету було виділено кошти на виготовлення Державним підприємством «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж території історико-культурного призначення пам’ятки національного значення та на виготовлення Вінницьким «КВАНТ» проектно-кошторисної документації на пам'ятку. В першу чергу необхідно врегулювати спірні земельні питання з власниками паїв, які знаходяться навколо пам’ятки. Депутати обласної Ради Володимир Барцьось і Жанна Дмитренко наголосили на неприпустимості розорювання території охоронної зони пам'ятки і під'їзду до неї, також дороги і можливості її розширення від с. Черемошне до пам'ятки згідно закріплених норм.
Учасники зібрання домовилися найближчим часом провести екологічну акцію – озеленення навколишньої території місцевої громади Черемошного, зокрема посадити дубову алею Козацької слави імені Данила Нечая вздовж дороги, яка простягається більше 2 км від села до пам'ятки.

За інформацією сайту
Вінницької обласної ради