Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Формування моделі адміністративно-територіального устрою залежатиме від конструктивного діалогу усіх учасників процесу, - Владислав Скальський під час пресбрифінгу в ОДА

Дата: 02.03.2020 16:22
Кількість переглядів: 62

Сьогодні, 2 березня, у приміщенні облдержадміністрації відбувся пресбрифінг з питань конституційного забезпечення децентралізації в Україні – 2020.

У м. Вінниці відбулось публічне обговорення за участю народних депутатів України, представників органів місцевого самоврядування та виконавчої  влади Вінниччини, Хмельницької та Тернопільської областей.

У рамках обговорення з представниками ЗМІ Вінниччини поспілкувалися:  радник Прем’єр-міністра України з питань децентралізації Іван Лукеря, народні депутати України Віталій Безгін, Лариса Білозір, Аліна Загоруйко та голова облдержадміністрації Владислав Скальський.

Під час пресбрифінгу порушили низку питань, зокрема, щодо системи адміністративно-територіального устрою держави, порядку та особливостей формування органів місцевого самоврядування, а також про розмежування повноважень у системі органів виконавчої влади тощо.

«Процес децентралізації триває вже п’ять років поспіль. Загалом, це вже четверта спроба внесення змін до Конституції України в частині децентралізації. – зауважила народний депутат України Лариса Білозір. – Вкрай важливо, щоб діалог проводився саме на базовому рівні, адже такі зміни не можна впроваджувати без представників органів місцевого самоврядування. Такі консультації нададуть змогу дійти до консенсусу в частині децентралізації та запровадження змін до Основного Закону».

 Голова облдержадміністрації Владислав Скальський також наголосив, що публічне обговорення має на меті підготовку пропозиції до проєкту Закону щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. 

За словами народного депутата України Віталія Безгіна, такі публічні обговорення у регіонах триватимуть до 10 березня. Натомість, з 11 по 14 березня відбудуться відповідні консультації в Страсбурзі на майданчику Ради Європи, після чого планується більш детальне обговорення у Києві та визначення остаточного варіанту внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

 «Ми розраховуємо, що законопроєкт з’явиться у Верховній Раді України або наприкінці березня, або на початку квітня». – зауважив Віталій Безгін.

Загалом, остаточне ухвалення законопроєкту очікується під час наступної сесії ВРУ, до початку виборчої кампанії, яка стартує 5 вересня.

Варто зазначити, що проведення публічного обговорення також має на меті пошук шляхів вирішення низки дискусійних питань в рамках реформування, зокрема, таких як: форма адміністративного нагляду, наявність чи відсутність виборного органу на рівні районів, питання достатнього обсягу фінансування для виконання повноважень органами місцевого самоврядування.

Під час пресбрифінгу також порушили питання щодо округів як проміжної ланки нового адміністративно-територіального устрою.

Радник Прем’єр-міністра України з питань децентралізації Іван Лукеря підкреслив: «Основний масив адмінпослуг надаватиметься саме в громадах, тож на сьогодні кількість районів не має принципового значення».

Голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський зауважив: «Формування моделі адміністративно-територіального устрою залежатиме від конструктивного діалогу усіх учасників процесу. Якщо говорити про координацію, то приклад з п’ятьма районами також заслуговує на увагу з урахуванням ефективності щоденної взаємодії».

Спілкуючись із представниками ЗМІ Вінниччини, учасники пресбрифінгу також акцентували увагу на розмежуванні повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування у рамках реформи.

Під час зустрічі також порушили питання щодо роботи районних лікарень.

Радник Прем’єр-міністра України з питань децентралізації Іван Лукеря зауважив: «З 1 квітня поточного року держава фінансуватиме медичні послуги, а лікарні отримуватимуть кошти відповідно до кількості пацієнтів. Виникає тільки питання щодо утримання комунального об’єкта. На сьогодні районні лікарні – це об’єкти комунальної власності районних рад. Передбачається, що такі лікарні перейдуть у комунальну власність громад, в яких вони будуть зареєстровані». 

Голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський підкреслив: «Базова одиниця нашої держави – об’єднана територіальна громада. Варто зазначити, що на сьогодні Вінниччина – один із лідерів в Україні за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва між об’єднаними територіальними громадами, члени яких входять до тієї зони, яку обслуговує та чи інша лікарня».

Результатом обговорень в регіонах має стати детальна оцінка ризиків та можливостей, які можуть принести зміни до Конституції в частині децентралізації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень