Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Медичні установи, що не визначені як опорні, продовжуватимуть свою лікувальну роботу

Дата: 15.02.2020 08:13
Кількість переглядів: 53

Про реформування медичної галузі та створення опорних лікарень у Вінницькій області розповіли фахівці Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації під час зустрічі із редакторами районних газет.

Як відомо, у січні Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року».

Згідно з цим переліком на Вінниччині визначено один госпітальний округ та 10 опорних медичних закладів.

Про критерії опорної лікарні та чим викликана необхідність їх створення розповіла начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню ДОЗ ОДА Ольга Задорожна: «Сьогодні ми знаходимось на старті реформування закладів вторинного рівня надання медичної допомоги. Поняття опорної лікарні це не зміна вивіски, не зміна організаційної форми роботи ЦРЛ. Це функціональні обов’язки лікарні із надання екстреної невідкладної допомоги важким пацієнтам з охоплення певної кількості населення – 200 тис чоловік. Спеціалізація цих лікарень стосується гострої патології, інфаркти, інсульти, важка неонатологія – допомога новонародженим в перші тижні життя, політравми».

Важливо зазначити, що опорна лікарня повинна мати не лише відповідну матеріально-технічну базу, а й спроможний кадровий ресурс та підготовлені відділення екстреної допомоги, де можуть надавати невідкладну медичну допомогу пацієнтам у важких станах в режимі 24/7 і 365 днів на рік. В такому відділенні має бути палата інтенсивної терапії, палата протишокової терапії, зона контамінації для важких інфекційних хворих, яких не можна переводити в загальне відділення.

«Визначено золоте правило для опорних лікарень – час доїзду 60 хвилин. Золота година для будь-якого невідкладного пацієнта: дорослого чи дитини, породіллі, пацієнта з інсультом, або інфарктом. Якщо цей час втрачається, то подальші реанімаційні заходи можуть вкрай проблематичні для таких пацієнтів», - наголосила Ольга Задорожна.

«Всі центральні районні лікарні та опорні заклади області є фінансово незалежними. Тобто, опорні лікарні будуть надавати більший обсяг медичної допомоги. Пріоритетний пакет (інсульт, інфаркт, неонатологія, пологи та амбулаторно-діагностичні дослідження) будуть оплачуватися за підвищеним тарифом. Разом з тим, якщо ЦРЛ має базу для надання таких послуг, але не визначена опорною, вона також отримає на ці послуги підвищене фінансування», - повідомив начальник КУ «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Вінницькоі області Василь Желєзняк.

Керівник центру медичної статистки додав, що жоден заклад не буде закритий і все залежить від вибору пацієнта: «Нині пацієнт сам обирає, де лікуватися. Завдання закладу – якісно забезпечити потреби пацієнта та отримати фінансування».

Загалом Національною службою здоров’я розроблено 27 лікувальних пакетів, які будуть повністю фінансуватися НСЗУ та є безкоштовними для пацієнтів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень