Про створення безпечних та здорових умов праці

Дата: 14.02.2020 09:31

На виконання вимог, визначених у листі  начальника управління Держпраці у Вінницькій області В. Марунько від 12.02.2020 року №558/17-11/10 щодо створення безпечних та здорових умов праці Тиврівська райдержадміністрація рекомендує керівникам (власникам) суб’єктів господарювання району агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери вжити заходів з посилення профілактичної роботи щодо попередження виникнення нещасних випадків.

Як свідчить аналіз матеріалів розслідування протягом 2019 року у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу України зареєстровано 80 випадків смертельного травматизму, що на 13 випадків більше (19 %), порівняно до 2018 року.

Зростання кількості таких нещасних випадків зареєстровано у Вінницькій (+8), Харківській (+5), Волинській (+3), Сумській (+2), Чернівецькій (+2), Київській (+1), Львівській (+1) та Тернопільській (+1) областях.

Типовими обставинами, за яких стались нещасні випадки є:

• падіння потерпілих, у тому числі з висоти;
  • травмування потерпілих рухомими частинами устаткування та деталями, що рухаються (обертаються);
  • падіння, обрушення дерев, гілок на потерпілих, утому числі, які виконують лісосічні роботи;
  • травмування внаслідок настання ДТП;

Основними причинами настання нещасних випадків є:

• допуск до роботи без навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
  • неякісне розроблення, недосконалість інструкцій з охорони праці або їх відсутність;
  • відсутність або неякісне проведення інструктажу з охорони праці;
  • недотримання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки; недоліки під час навчання безпечному виконанню робіт;
  • порушення технологічного процесу робіт;
  • порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин та механізмів;
  • порушення вимог безпеки під час експлуатації мобільних засобів праці та технологічних транспортних засобів.

У суб’єктів господарювання соціально-культурної сфери України у 2019 році зареєстровано 65 випадків смертельного травматизму, що на 7 випадків (12%) більше, порівняно до 2018 року. Майже 50% таких випадків сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Враховуючи вищевикладене, управління Держпраці та районна державна адміністрація вважають за необхідне вжиття роботодавцями заходів для створення безпечних і здорових умов праці найманих працівників, забезпечення належного контролю за технічним станом автотранспорту, проведення перед рейсових медичних оглядів водіїв, допущення до керування транспортними тільки таких працівників, які пройшли відповідне навчання та отримали відповідну кваліфікацію до керування транспортними засобами.