Сільгоспвиробники Вінниччини активно користуються аграрною розпискою для отримання кредиту на вигідних комерційних умовах

Дата: 10.02.2020 15:01

Про подальше впровадження та основні тенденції використання аграрних розписок в області поінформував директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук під час щотижневої апаратної наради.

Нагадаємо, проєкт «Аграрні розписки в Україні» започаткований Групою Світового банку у партнерстві зі Швейцарською Конфередрацією впроваджує в Україні реалізацію нового інструменту, який передбачає спрощення доступу малим та середнім сільгоспвиробникам до фінансових та матеріально-технічних ресурсів.

На Вінниччині впровадження пілотного проєкту «Аграрні розписки» розпочалося восени 2015 року.

«Впродовж 2015-2019 рр. аграрними розписками у Вінницькій області скористалися 192 агроформування. Варто зазначити, що цей проєкт досить вдало реалізується в регіоні. На сьогодні спостерігається позитивна динаміка використання такого механізму, адже ним користуються не лише підприємства із земельним банком від 1 тис. га, а й малі та середні господарства із земельним банком від 35 га. З початку поточного року в області вже зареєстровано 43 аграрних розписки на суму понад 143 млн грн», - зауважив Микола Ткачук.

Аграрна розписка – це можливість отримати кредитні ресурси під заставу майбутнього врожаю агропродукції на вигідних комерційних умовах.