Владислав Скальський: Доступний кредитний ресурс – додаткова можливість розвитку малих виробників

Дата: 06.02.2020 08:45

5 лютого, голова облдержадміністрації ознайомився з роботою молочнотоварної ферми ФГ «Велес Віта», що знаходиться у с. Дружба Мурованокуриловецького району.

Зазначене фермерське господарство, створене у 2000 році, орендує понад 3,1 тис. га сільськогосподарських угідь, в тому числі на території  Попелюхівської та Роздолівської сільських рад, а також частково на території Могилів-Подільського району.

З роботою молочнотоварної ферми ознайомив керівник Петро Струсевич.

«Велес Віта» - багатогалузеве сільгосппідприємство. У рослинництві надається перевага вирощуванню зернових, технічних та кормових культур. Крім цього, застосовуються передові технології вирощування і захисту сільськогосподарських культур, запроваджуються перспективні сорти та гібриди, що дає змогу щороку отримувати високу врожайність.

Оглянувши підприємство, Владислав Скальський акцентував увагу на важливому значенні розвитку тваринництва, зазначивши: «За економічними показниками саме тваринництво є основним джерелом заробітку в сільській місцевості. Важливо, що тут вже протягом багатьох років вибудовується стратегічний розвиток галузі та налагоджені партнерські відносини підприємства із навколишніми громадами сіл».

У господарстві утримується 3759 голів великої рогатої худоби, в тому числі 1070 голів корів.

Голова обласної державної адміністрації також торкнувся питання щодо впровадження відповідних проєктів, спрямованих на підтримку одноосібних фермерів.

«Якщо ми хочемо збалансувати ризики в галузі економіки, то необхідно звертати увагу на розвиток сімейних ферм. – зауважив Владислав Скальський. – Наразі ми працюємо над проєктом спільно з декількома випускниками Києво-Могилянської бізнес-школи, які знають індустрію зсередини та мають досвід роботи на великих підприємствах. У рамках його реалізації, фахівці зможуть продемонструвати малим фермерам, яким чином розвинути господарство».

Очільник області також поінформував про впровадження нової програми, яка стосується доступних кредитів 5-7-9%, а також підкреслив, що доступний кредитний ресурс вкрай важливий для малих виробників та подальшого розвитку господарств.

Прибуткове ведення господарської діяльності дає змогу щороку надавати посильну допомогу на розвиток соціальної сфери територіальних громад Попелюхівської, Роздолівської, Галайковецької, Рівненської сільських рад. Так, в поточному році на ці потреби виділено понад 3 млн. грн. Минулого року ця сума склала понад 16 млн. грн..

Крім цього, господарство утримує дитячий дошкільний заклад в с. Попелюхи, який відвідує 22 дитини.