Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Перспективи та можливі варіанти створення спроможних ОТГ обговорили представники громад з Владиславом Скальським

Дата: 03.02.2020 11:03
Кількість переглядів: 66

Консультативну зустріч з представниками об’єднаних територіальних громад 1 лютого провів голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський.

Серед учасників зустрічі були присутні представники Сокиринецької, Писарівської, Лукамелешківської громад, депутати різних рівнів, фахівці із впровадження реформи децентралізації, фінансів та регіонального розвитку.

Проведення даної зустрічі мало на меті спільне розв’язання проблемних питань, які виникають у процесі об’єднання громад Вінниччини. Зокрема, Владислав Скальський спільно із фахівцями та представниками ОТГ обговорили передумови утворення об’єднаних територіальних громад, наявність відповідної інфраструктури та можливості надання якісних послуг населенню.

«Добровільний процес об’єднання у Вінницькій області є не надто швидким і може тривати багато років. Але є встановлені терміни і до 2021 року 100% територій України мають бути вкриті ОТГ, які матимуть інструменти для сталого розвитку. Реформа децентралізації – це, в першу чергу, відповідальність, адже місцеві державні адміністрації передадуть всі повноваження на рівень ОТГ. І громади повинні бути здатними здійснювати ці повноваження якісно та професійно. Держава не може фінансувати і державне управління і місцеве самоврядування. Реформа покликана передати фінанси на місця і забезпечити можливість для повсюдного самоврядування – це і є мета впровадження децентралізації», - зазначив в ході зустрічі Владислав Скальський.

Фахівці наголошують, що реформа децентралізації передбачає не лише збільшення фінансового ресурсу на місцях, а й набуття повноважень в галузі соціального забезпечення, надання якісних освітніх та медичних послуг, вирішення інфраструктурних питань. Саме тому громади мають бути дійсно спроможними та перспективними.

Варто зазначити, що на Вінниччині розроблено проєкт перспективного плану формування територій громад області, який визнаний одним із найкращих в Україні.

«Держава не може собі дозволити дорогого місцевого державного управління, але повинна забезпечити ефективне місцеве самоврядування. Тому за те, яким чином будуть створені громади, чи будуть вони спроможними і перспективними, відповідальність  нестиме  держава», - резюмував Владислав Скальський.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень