Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Задля порятунку людських життів Владислав Скальський власним прикладом закликав долучитись до донорства крові

Дата: 28.01.2020 13:38
Кількість переглядів: 55

Сьогодні, голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський разом із заступницею Наталею Заболотною завітали до обласного центру служби крові.

Із роботою закладу керівників ознайомила директор центру Оксана Банах, яка розповіла про основні напрямки діяльності закладу, роботу з донорами та подальші перспективи розвитку.

«За добу ми приймаємо в середньому 70 донорів і на сьогодні ця кількість відповідає нашим потребам. Раніше центр приймав 30-40 донорів за добу, але нами проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота і завдяки цьому кількість донорів зросла. Наша робота направлена на виховання культури донорства серед населення, особливо в середніх та вищих учбових закладах. Так, 30-35% донорів є студентами. Але стати донором може не кожен, для цього необхідно дотримання певних вимог і правил. Потенційний донор проходить 4 етапи відбраковки і 12-13% відсіюється ще до моменту забору крові. На етапі виробництва продуктів і компонентів крові відсіюється 3-5% донорів, цих людей ми повідомляємо і спрямовуємо до відповідних фахівців», - розповіла Оксана Банах.

За словами керівника центру, потребу у препаратах і компонентах крові формують лікарні області. Відповідно до цього проводиться робота із залучення донорів та виготовлення відповідної продукції. Крім того, заклад має можливість проводити заготівлю крові у виїзних умовах. Так, близько 30% донорської крові збираються в районах області, але до кінця поточного року планують вийти на рівень 50%.

«Знайомлячись із роботою центру, мав змогу пересвідчитись, що тут забезпечено багатоступеневий контроль, який дозволить убезпечити пацієнтів від можливих ризиків. Також я мав змогу переконатись, що центром проводиться значна робота із залучення донорів, зокрема, і виїзди до районів області», - зауважив Владислав Скальський.

По завершенню знайомства із роботою закладу Владислав Скальський та Наталя Заболотна виявили бажання долучитись до доброї справи та стати донорами крові.

Процедура оформлення донора передбачає заповнення відповідних документів, огляд лікаря-терапевта, експрес-тест, який дозволяє визначити групу крові, резус та рівень гемоглобіну. По завершенню всіх необхідних процедур потенційний донор спрямовується до зали, де проводиться забір крові. Об’єм разового забору є стандартним і становить 450 мл. Процес наповнення одноразової ємності контролюється за допомогою спеціальних ваг, тому кількість крові в кожному контейнері завжди однакова.

 «Процедуру здачі крові проходжу не вперше, але в оновленому відділені ще не був. Знаю, що на сьогодні потреба в донорській крові є значною, тому власним прикладом закликаю і запрошую вінничан долучатись і ставати донорами, адже в подальшому це може врятувати комусь життя. Крім того, регулярне донорство є навіть корисним, адже йде регулярне оновлення крові в організмі. Я очікував, що відчуватиму слабкість після здачі крові, але жодних змін у своєму самопочутті наразі не спостерігаю. Кров рятує життя і допомагає людям у критичних ситуаціях, тому ті, хто має змогу долучитись і стати донором мають переймати цю практику, адже допомагати – це природно для кожної цивілізованої людини», - резюмував Владислав Скальський.

Своїми враженнями від процедури поділилась і Наталя Заболотна: «Сьогодні я вперше стала донором і почуваю себе добре. Відчуття того, що ти можеш принести користь і допомогу іншим людям завжди мотивує. Впевнена, що власним прикладом зможу переконати і закликати багатьох вінничан долучатись до здачі крові, адже нічого страшного в цій процедурі немає. Лише спільними зусиллями ми зможемо досягти належного рівня забезпечення препаратами крові».

У центрі наголошують, що головними принципами донорства є добровільність та безкоштовність. Але кожному донору після забору крові надається довідка, що дає право на отримання відгулу на роботі, а також компенсується вартість харчування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень