Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Щедрик - мелодія Вінниччини

Дата: 24.01.2020 16:32
Кількість переглядів: 98

Про те, що Вінниччина є батьківщиною відомого композитора  Миколи Леонтовича та його всесвітньо відомого «Щедрика» - сумніву немає.

Сьогодні, 24 січня,  за ініціативи управління культури та мистецтв ОДА, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулось засідання круглого столу щодо створення бренду «Щедрик» Миколи Леонтовича, який стане логотипом і в майбутньому головним символом подій Всеукраїнського та міжнародного масштабу, які пов’язані із іменем видатного земляка та композитора Миколи Леонтовича.

У засіданні взяли участь науковці, дослідники творчості Леонтовича, культурні діячі, представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, мешканці територій, де жив і творив митець.

Основні питання, які були винесені на обговорення це:

  • «Щедрик» М.Леонтовича як бренд та складова маркетингової стратегії Вінницької області»;
  • Подання на Експертну раду Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини мелодії щедрівки з Вінницької області;
  • Розробка туристичних маршрутів «Шляхами Леонтовича» у Вінницькій області;
  • Проведення мистецьких заходів, присвячених творчості М.Леонтовича;
  • Історична спадщина села Шершні Тиврівського району, як ресурс для розвитку громади.

Розпочинаючи дискусію, Ігор Івасюк зазначив: «Україна отримала у спадок видатний твір – відомий у всьому світі «Щедрик» Миколи Леонтовича. Вінниччина, як батьківщина видатного автора і, що ймовірно, самого твору, не тільки хоче, а й зобов’язана максимально популяризувати творчість відомого земляка. Разом з тим, така унікальна культурна спадщина є справжнім капіталом для нашої області, який може продукувати дивіденди, як мистецькі, так і фінансові, що є суттєвим фактором для розвитку креативних індустрій Вінницької області».

Розкриваючи питання створення бренду «Щедрик» Миколи Леонтович як складової  маркетингової стратегії Вінницької області  начальник управління культури та мистецтв ОДА Ольга Дернова зазначила: «Всі присутні зацікавлені у всебічній популяризації культурно-мистецької спадщини ЛеонтовичаРезультатом нашої спільної роботи має стати створення культурно-мистецького простору для нових заходів та переформатування вже традиційних, а також проведення конкурсів, музичних фестивалів, мистецьких резиденцій та івентів, а також туристичних маршрутів».

Презентуючи візуалізацію майбутнього логотипу, розробленого дизайнером Андрієм Янчеко, Ольга Дернова відмітила: «Даний логотип є початком розробки брендбуку «Щедрика». Саме він стане у майбутньому головним символом подій всеукраїнського та міжнародного масштабу, які пов’язані з іменем видатного земляка. Створення бренду надасть можливість культурної ідентифікації нашої області на рівні держави».  Керівник профільного управління також запросила усіх небайдужих долучитись до обговорення та визначення культурного бренду «Щедрик» Леонтовича та надавати свої пропозиції до управління.

До обговорення долучились директор Українського центру культурних досліджень, заслужена артистка України Ірина Френкель; старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу культурної політики Українського Центру культурних досліджень Тіна Пересунько; скрипаль, композитор, доцент, завідувач кафедри шоу-бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв Кирило Стеценко, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк,  депутат Вінницької обласної Ради, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини у Вінницькій обласній Раді Людмила Станіславенко; директор Вінницького обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, міський голова Тульчинської міської ради, заслужений працівник культури України Валерій Весняний; професор кафедри музикознавства та інструментальної підготовки Інституту педагогіки, психології і мистецтва Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, автор видань: «Микола Леонтович. Листи, документи, духовні твори.» В., 2007; «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича.» В.,2018 Анатолій Завальнюк.

Про історичну спадщину села Шершні Тиврівського району, як ресурс для розвитку громади прінформвали голова Вінницької обласної організації НСПУ, директор комунальної установи «Видавничий дім «Моя Вінниччина», заслужений журналіст України Вадим Вітковський  та завідувач  сектором охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв облдержадміністрації  Михайло Потупчик.

Активне обговорення у присутніх викликало питання, що стосувалось  розробки туристичних маршрутів «Шляхами Леонтовича» у Вінницькій області. Заступник начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян  презентувала можливі маршрути для туристів місцями життя та творчості Леонтовича.

Під час засідання велась жвава дискусія та обговорення. Кожен присутній мав можливість висловитись та внести свої пропозиції до питань обговорення.

Підводячи підсумки засідання,  Ігор Івасюк відмітив:  «Щиро дякую за участь, за небайдужість до питань популяризації спадщини Миколи Леонтовича та за цікаві пропозиції щодо розвитку культури Вінницької області. Думаю, що цей круглий стіл матиме продовження у нових проектах, які гідно презентуватимуть Вінниччину на рівні України та світу».

Вінницька облдержадміністрація


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень