На Тиврівщині відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

Дата: 22.01.2020 12:01

Сьогодні, 22 січня, біля пам'ятного знаку вчителям та членам товариства «Просвіта», репресованим за патріотичну діяльність в 1920 році відбулись районні заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України. В заходах взяли участь голова районної ради Ярослав Красовський,  заступник голови райдержадміністрації Вілодимир Вітюк, Тиврівський селищний голова Сергій Кицишин, представники установ, організацій району, учнівська молодь.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України, - зазначив Володимир Вітюк, - Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто загинув, виборюючи незалежність України у різні часи. По завершенню відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятного знаку вчителям та членам товариства «Просвіта», репресованим за патріотичну діяльність в 1920 році.
Після урочистостей, на площі  біля Будинку культури силами учнів та педагогічних колективів Тиврівського ліцею-інтернати поглибленої підготовки в галузі науки та Тиврівської загальноосвітньої школи  відбувся флешмоб «Україна – це ми!».