Оперативна інформація про захворюваність на грип та ГРЗ у Тиврівському районі

Дата: 20.01.2020 08:13

Впродовж 3-го тижня ( з 10 по17 січня ) 2020 року за  оперативними даними в районі захворіли на ГРЗ   263   особи.
        Рівень захворюваності склав  253,8 вип. на 100 тис. нас. Серед  захворілих  149  дітей, що становить 1820,0вип. на 100 тис. дитячого населення.
         Летальних випадків не зареєстровано.
         Епідпоріг   не перевищено  і становить - 31,5%.

Профілактика

Хоча найкращій спосіб вберегтися від сезонного грипу - щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

«Захворів – сиди дома»;
Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

Уникайте близького контакту з хворим;
Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

Прикривайте ніс та рот;
Під час кашлю та чихання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

Мийте руки;
Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

Намагайтеся не торкатися обличчя;
На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення;
Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

Привчіть себе до корисних звичок.
Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Немирівський міжрайонний
відділ лабораторних досліджень