В районі зафіксовано нові випадки сказу!

Дата: 14.01.2020 16:12

Сьогодні під керівництвом голови райдержадміністрації Віталія Урдзіка відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тиврівській райдержадміністрації. В засіданні прийняли участь голова комісії-перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Заворітний, члени  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, Сутисківський селищний голова Леонід Дідух, виконуюча обов’язки старости с. Шершні Наталія Михайлова, головний редактор районної газети «Маяк» Володимир Усатюк.

На засіданні комісії розглянуто питання щодо епізоотичної ситуації в с. Шершні, смт Сутиски та в районі в цілому.

Після пероральної вакцинації прогнозовано збільшились кількість випадків сказу, - проінформував начальник районного управління Держпродспоживслужби Борис Герасимчук, -  днями, в черговий раз, зафіксовано спалахи сказу в смт Сутиски та в с. Шершні. Причиною є зменшення кормової бази, адже  голодні лиси, які є основними переносниками сказу, шукають поживи в населених пунктах і переносять хворобу на домашніх тварин.

Леонід Болеславович доповів про ситуацію в його громаді, - серед населення проведено роз’яснювальну роботу, але все ж знаходяться мешканці, які відмовляються вакцинувати домашніх тварин. З ними постійно ведеться робота. Також стимулюємо мисливців - в минулому році ми виділили 5 тис. грн. на патрони, але не було застрелено жодного лиса.

Головний лікар Тиврівської центральної районної лікарні Петро Присяжний повідомив, що для вакцинації однієї людини необхідно п’ять доз вакцини, кожна з яких коштує 500грн., тобто одна потенційно заражена людина, обходиться платникам податків району в 2,5 тис. грн. Всі закупівлі проходять через систему «Прозорро», що займає багато часу, тому необхідно забезпечити запас вакцини.

Віталій Урдзік наголосив на необхідності першочергово вирішити питання з вакцинами для жителів району, вкотре активізувати інформаційну кампанію щодо небезпеки сказу, підключити навчальні заклади. Адже лише за повноцінної співпраці між всіма службами та органами місцевого самоврядування можливий дієвий результат та зменшення випадків сказу тварин.

Олександр Заворітний підбив підсумки засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії:

• Продовжити карантинні обмеження на смт Сутиски та прилеглі мисливські угіддя Сутисківської селищної ради в радіусі 5 км.
  • Ввести карантинні обмеження по сказу на с. Шершні та прилеглі мисливські угіддя Шершнівської сільської ради в радіусі 5км.
  • Оголосити загрозливу зону виникнення сказу в населених пунктах с. Василівка, с. Гута Шершнівська та прилеглі мисливські угіддя в радіусі 10 км.
  • Затвердити плани заходів локалізації, контролю та ліквідації захворювання на сказ в зазначених населених пунктах.