Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Працівникам освітньої та медичної галузі Вінниччини до кінця поточного року повністю погасять борги по заробітній платі

Дата: 23.12.2019 08:10
Кількість переглядів: 87

У Всеукраїнській селекторній нараді, яка відбулась 21 грудня під керівництвом Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, в онлайн-режимі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький, заступники  голови ОДА Ігор Івасюк   та  Наталя  Заболотна, керівники  профільних структурних підрозділів ОДА.

До селекторної наради Департамент фінансів облдержадміністрації надав матеріали про стан незабезпеченості до кінця 2019 року потреби в коштах на оплату праці з нарахуваннями працівникам освітніх та медичних закладів області, що фінансуються з місцевих бюджетів.

Відтак,станом на 1 січня 2020 року, кредиторської заборгованості по видатках на оплату праці з нарахуваннями працівникам медичних закладів області не очікується. Питання із виплатою боргів по заробітній платі працівникам освітніх закладів області  на даний  час також  вирішено позитивно.

Заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк  так прокоментував ситуацію, яка склалась на Вінниччині: «Варто зазначити, що в процесі реалізації бюджету в галузі охорони здоров’я, виникали питання по достатності коштів  медичної субвенції, але за рахунок вжитих заходів  щодо економії : застосування енергозберігаючих технологій, впровадження оптимального режиму робочого дня дали можливість не за рахунок людей зберегти заробітну плату, при цьому не погіршивши  якість надання медичних послуг. Завдяки цим заходам, медичної субвенції вистачить».

Ігор Івасюк також зазначив, що ситуація вирівнялась в т. ч. завдяки вчасній допомозі держави: «Розуміючи нагальні проблеми в регіонах , зокрема й те, що мережа  медичних закладів ще не є оптимальною, держава надала  для Вінниччини додатково  двома траншами 30 млн грн та 13 млн грн. Ці кошти дали можливість повністю вирішити ситуацію з  виплатою заробітних плат в медичній галузі».

Так само в освітній галузі  виникли проблеми  із виплатами зарплат  технічним і іншим працівникам, які отримують заробітну плату не за рахунок освітньої субвенції.

«Цю проблему нам також вдалось вирішити,- поінформував заступник голови ОДА,- зокрема, за рахунок додаткових надходжень в ОТГ  в рамках реформи децентралізації. Також Департаментом освіти і науки ОДА був здійснений перерозподіл 5 млн грн. за рахунок власних можливостей».

Ігор Івасюк ще раз наголосив, що основною причиною зарплатного боргу вважає недостатньо оптимальну мережу освітніх закладів: «Об’єднані громади, які дбали про  створення  ефективної, як для дітей так і для педагогічних працівників мережі  – у тих все добре. А ті ОТГ, які на 190 учнів мають 4 школи, зрозуміло,що мають проблеми з фінансуванням».

Підсумовуючи  сказане,  Ігор Івасюк запевнив, що на 1 січня 2020 року питання виплат заробітної плати  для педагогічних і непедагогічних працівників освітньої галузі у Вінницькій області вирішене.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень