На Вінниччині створено 57 дитячих будинків сімейного типу та 135 прийомних сімей, на вихованні в яких перебуває 624 дитини-сироти

Дата: 19.12.2019 14:43

Під час ефіру на радіо «Місто над Бугом»  17 грудня із керівником Служби у справах дітей обласної державної адміністрації  Тетяною Дорош, піднімались важливі теми опіки, усиновлення, виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зокрема, йшлося про підвищення спроможності громад забезпечити захист права кожної дитини на проживання в умовах, наближених до сімейних, та зменшенню ризиків потрапляння дітей в заклади інституційного догляду.

Тетяна Дорош зазначила, що на 17.12.2019 року у Вінницькій області створено служби у справах дітей у 12 об’єднаних територіальних громадах, з них 5 мають статус юридичної особи.

«Заклад інституційного догляду та виховання дітей – це заклад,  в якому перебувають діти більше 3 місяців,- пояснила керівник Служби.-  В області це 24 освітні заклади (навчально-реабілітаційні центри, спеціальні загальноосвітні школи-інтернати); 2 заклади охорони здоров’я (Вінницький  і Тульчинський будинки дитини); 2 заклади соціального захисту (Стрижавський і Ладижинський дитячі будинки-інтернати).У цих закладах, за заявами батьків, перебуває близько 3 тисяч дітей. Дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування – 98».

Тетяна Дорош підкреслила, що  Служба у справах дітей обласної державної адміністрації проводить системну роботу щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, удосконалення роботи органів опіки і піклування із забезпечення прав та інтересів дітей

За її словами, у 2019 році набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування 311 дітей. Із них сімейними формами виховання охоплено 229 дитини-сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування:  180 дітей влаштовано під опіку, піклування; 29 дітей влаштовано в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу; 20 дітей проживає в сім’ї родичів, знайомих.

За оперативною інформацією, станом на 17.12.2019  року на первинному обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення перебуває  2327 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 1627 дитини дано ї категорії перебуває під опікою, піклуванням громадян, 530 – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Протягом 2019 року в області усиновлено 52 дитини, з них 10 – іноземними громадянами.

В області функціонує 57 дитячих будинків сімейного типу та 135 прийомних сімей, на вихованні в яких перебуває 624 дитини-сироти, дитини, позбавлені батьківського піклування та осіб з їх числа. З початку 2019 року, 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано в 7 новостворених прийомних сімей, довлаштовано в існуючі прийомні сім’ї і в два новостворених будинки сімейного типу та довлаштовано  в існуючі.