Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Розвиток українського суспільства вимагає сучасного підходу до надання адміністративних послуг за європейським зразком

Дата: 18.12.2019 09:39
Кількість переглядів: 65

Це та інші питання щодо пріоритетних проєктів регіонального розвитку обговорено на всеукраїнській нараді у вівторок, 17 грудня, яка відбулась під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та за участю керівників обласних державних адміністрацій та директорів Департаментів охорони здоров’я та освіти і науки ОДА.

Вінницьку область представляли перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович та заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Квят.

В ході наради Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підкреслив, що вперше в історії України Уряд створив карту, на якій змодельовано всі існуючі та ті, які ще необхідно побудувати, об’єкти надання публічних послуг: дитячі садки, школи, медичні заклади, кінотеатри, бібліотеки. На карті зібрано дані про 150 тис. об’єктів.

«Спочатку ми зібрали на карті інформацію про те, що зараз у нас фізично вже є. Паралельно міністерства розробили власні стандарти забезпечення доступності до публічних сервісів та послуг для людей. Ми проаналізували, що у нас є, співставили їх зі стандартами, які надали міністерства. На основі цього моделюємо ідеальну мережу соціальних та інфраструктурних об’єктів, яка має існувати в країні, - підкреслив Олексій Гончарук, - Для прикладу, наразі в країні діє 856 опорних шкіл, а необхідно понад 2,1 тис. Враховуючи вищевикладене, Уряд разом з місцевою владою має сформувати таку інфраструктуру, яка існуватиме не для зручності держави, а співпадати з реальними потребами людей. Це стосується медицини, освіти, безпеки та послуг. Зараз у нас реформа децентралізації не зовсім ефективна, зокрема, і через відсутність чітких вимірюваних критеріїв, що і для чого зробила місцева влада. З цією метою з наступного року Уряд вводить системну оцінку показників роботи голів ОДА», - зазначив Олексій Гончарук.

Крім того, на нараді обговорено питання запровадження у 2020 році системи фінансування спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, формування ефективної мережі закладів освіти.

Висловлюючись з даного питання Сергій Здітовецький відмітив, що центральна та місцева влада повинні мати єдині цілі у напрямку реформ. «Лише за такої умови ми досягнемо якісних результатів та матимемо змогу реально підвищити якість надання послуг в освіті, системі охорони здоров’я, у соціальній сфері, у розвитку інфраструктури та в економіці загалом. Адже, не може бути так, що центральна влада робить своє, а місцева -  щось своє, тому що це буде рух в протилежному напрямку», - зазначив Сергій Здітовецький.

За словами Ігоря Івасюка, на даний час у Вінницькій області успішно здійснюються підготовчі роботи у реалізації наступного напрямку медреформи. Зокрема, трансформація первинної ланки надання медичної допомоги завершена: заклади на 100% перетворені на КНП та на 100% комп’ютеризовані. З метою наближення сімейної медицини до пацієнта збільшується мережа закладів охорони здоров'я первинного рівня з 51 (станом на 01.01.2019р) до 53 (станом на 01.12.2019 р.)

На вторинному рівні медичну допомогу надають 48 закладів, які на 100% перетворені на КНП. Створено 818 робочих місць, забезпечених комп’ютерною технікою. Зареєстровані в системі E-health 94% закладів ІІ рівня.

Щодо трансформації третинного рівня надання медичної допомоги на Вінниччині, то наразі 26 закладів, що надають медичні послуги, на 100% перетворені на КНП та зареєстровані в системі E-health. Відбувається вдосконалення системи екстреної медичної допомоги

Відповідні зміни відбуваються і в галузі освіти. Здійснюються заходи щодо належного впровадження НУШ, розвитку інклюзивної освіти. Зокрема органами місцевого самоврядування прийнято рішення про створення 35 інклюзивно-ресурсних центрів, 34 з них вже зареєстровані і працюють.

Значні кроки робляться і в професійно – технічній освіті. В області діє 18 навчально-практичних центрів. Розпочато роботу по створенню Центру професійної досконалості на базі ВПУ №41 м. Тульчина в рамках програми «EU4Skills».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень