В обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку пам’яті захисника України, кіборга, вінничанина Сергія Зулінського

Дата: 06.12.2019 11:14

5 грудня, в обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку, присвячену  Дню Збройних сил України та пам’яті захисника України, кіборга, вінничанина Сергія Зулінського (позивний «Зулік»). Для огляду представлені світлини, документи та особисті речі кіборга. На відкриття заходу завітали рідні і близькі, товариші по службі та волонтери.

Нагадаємо, Сергій Миколайович Зулінський (7 квітня 1987 – 20 січня 2015) – молодший сержант Збройних сил України. Закінчив Вінницький гуманітарно-естетичний коледж №29. Проходив строкову службу в лавах аеромобільних військ ЗСУ.Під час російсько-української війни – доброволець, головний сержант-командир відділення 81-ої окремої аеромобільної бригади 90-го окремого аеромобільного батальйону.28 жовтня2014 р. військова частина, в якій перебував Сергій Зулінський, зайнялабойові позиції в районі Донецького аеропорту.

Героїчна оборона Донецького аеропорту, що стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 р. по 22 січня 2015 р. Всі ці дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, непохитно відстоюючи малесенький клаптик української землі.

19 січня 2015 р. Сергій здійснив останній дзвінок дружині Катерині: «Привіт кохана, я живий». 20 січня дружина не дочекалася дзвінка й зателефонувала сама, а у відповідь почула голос з російським акцентом: «Он больше не вернется». Пізніше з’ясувалося, що того ж  дня БТР, в якому «Зулік» зі своїми побратимами здійснював штурм, врізався в будівельні конструкції Донецького аеропорту і вибухнув. Загинуло шестеро бійців. Певний період Сергій Зулінський вважався зниклим безвісти. Наприкінці березня 2015 р. рідні впізнали його тіло в одній із лікарень м. Дніпра.

3 квітня 2015 р. з усіма почестями Сергія Зулінського поховали у Вінниці на Алеї Слави Центрального кладовища. В останню дорогу воїна-кіборга проводжали тисячі вінничан.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

У червні 2015 р. у Вінниці по вул.Тарногродського на будинку, в якому проживав Сергій Зулінський, відкрито пам’ятну дошку. 9 вересня 2015 р. на будівлі Вінницького гуманітарно-естетичного коледжу № 29, в якому навчався кіборг, відкрито меморіальну дошку. 25 грудня 2015 р. рішенням Вінницької міської ради вул. Тарногородського перейменовано на вул. Сергія Зулінського.