На Вінниччині розпочала роботу перша біогазова електростанція, повністю оснащена вітчизняним технологічним обладнанням

Дата: 29.11.2019 15:47

Днями заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк та директор департаменту АПР, екології та природних ресурсів Микола Ткачук побували на відкритті Юзефо-Миколоївської біогазової електростанції, яка є першою промисловою біогазовою електростанцією на Вінниччині.

«Це перша біогазова електростанція в Україні, яка була побудована і оснащена саме українським технологічним обладнанням, і що важливо – обладнання виготовлено на Козятинському машинобудівному підрозділі Української технологічної компанії, що на Вінниччині. Зараз підприємство експортує технологічне обладнання в різні куточки світу – до ЄС, Азії, Америки», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Потужність станції – 3 МВт. Голландська технологія отримання біогазу дозволяє переробляти не тільки відходи, а й вторинні матеріальні ресурси агропромислового виробництва з коефіцієнтом трансформації більше 75%.

Запуск станції створив робочі місця для 50 співробітників та близько 500 працівників. Крім електроенергії, вироблятиметься теплова енергія та ефективне органічне добриво - активна біомаса мікроорганізмів та гумінових кислот. Перероблятиметься жом місцевого заводу, заводів Гайсина, Саливінки та Жданівки, а також меляса, гичка, пожнивні залишки, силос тощо.

Якщо природі потрібно десятки років для синтезу гумусу - в біореакторі він формується за лічені дні. Добрива повертаються назад в ґрунт та відновлюють чорнозем. Переробка сировини на біогаз та органічні добрива може забезпечити заміну мінеральних добрив не менше як на 65%, що є надійним підґрунтям  для енергетичної та екологічної безпеки.

Такі станції зможуть забезпечити Україну не тільки на 100% власним газом, теплом, екологічною електроенергією, а й допоможуть відновити та зберегти чорнозем.

Реальний збір врожаю зернових культур в Україні складає 100 млн. тонн на рік. При цьому кількість органічних залишків, які перегнивають, складає не менше 150 млн.т/рік. Переробка таких ресурсів забезпечить синтез біогазу не менше еквіваленту 50 млд.мприродного газу при потребах 25 млрд.

Вінницька область не тільки найпотужніша область за валовим виробництвом  сільськогосподарської продукції, а й стає флагманом по її переробці. Тому дуже важливо, щоб такі станції закінчували цикл виробництва – чисту переробку сільськогосподарської сировини. В майбутньому вони зможуть забезпечити Україну не тільки на сто відсотків власним газом, теплом, екологічною електроенергією, а й допоможуть відновити та зберегти чорнозем.